بلندترین پل جهان

نگاهی به ساخت بلندترین پل جهان در چین

نگاهی به ساخت بلندترین پل جهان در چین و افتتاح آن در اواخر سال ۲۰۱۶ در حالی انجام خواهد شد این پل یعنی Beipanjiang Bridge Duge در کنار بزرگراه Guanxing و در ارتفاع ۵۶۵ متری می خواهد رکورد بلند ترین پل ساخته شده ی جهان را بشکند و در کنار آن نیز بتواند سیستم حمل و نقل زمینی را به نوبه خود متحول کند . برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه شوید.

بنظر می رسد چینی ها به ساخت سازه های بسیار بزرگ ، پر ارتفاع و طولانی علاقه زیادی دارند . سال ۲۰۰۹ بود که پل Beipanjiang  با ارتفاع ۴۹۶ متر نامش به عنوان بلندترین پل جهان معرفی شد . پل Beipanjiang  در استان هوبئی قرار دارد و روی رودخانه سیدو ساخته شده است.

اما حالا مهندسان چینی در حال انجام مراحل پایانی برای افتتاح پل Beipanjiang Bridge Duge ، در کنار پل بزرگراه Guanxing هستند . این پل که دارای ارتفاع ۵۶۵ متری از سطح زمین است پر ارتفاع ترین سازه ای است که بشر ساخته و قرار است با ماشین از روی آن تردد کند .

طول این پل ۷۲۰ متر بوده و با این هدف طراحی و ساخته شده که مسیر بین شهر های منطقه را کاهش دهد . این منطقه کوهستانی بوده و تا پیش از افتتاح این پل مردم برای سفر کردن به شهر های اطراف باید بسیاری از کوه ها و دره های موجود را دور می زدند . اما با افتتاح این پل دسترسی به بسیاری از شهر های اطراف از چندین ساعت به کمتر از دو ساعت خواهد رسید .

نکته قابل توجه اینکه این پل با چنین طولی در این  ارتفاع در عرض سه سال ساخته شده . در تصاویری که در ادامه برای شما ارائه خواهیم کرد می توانید مشاهده کنید که در سال ۲۰۱۳ منطقه ای که حالا پل در آن واقع شده کاملا طبیعی و کوهستانی بوده و جالب است بدانید بزرگ‌ ترین پل ریلی جهان هم در  کشور چین قرار دارد . البته علت شهرت این پل ریلی هم بیشتر به خاطر ارتفاع آن است .

با هم در میهن پست تصاویر دیدنی از  بلندترین پل جهان در چین را تماشا می کنیم.

 

 

منبع : highestbridges

5 دیدگاه

  1. یعنی مقاومتش هم زیاده و با موفقیت افتتاح میشه؟

  2. واقعا عظیمه.بازم بلندترین پل جهان به اسم چین ثبت شد

  3. از روی عکسا میشه فهمید چه تلاشی براش کردن بینظیره

  4. واااای.ارتفاعش چقد زیاده

  5. در عرض سه سال چه مراحلی رو طی کرده و خیلی هم زود تموم شده.عالیه

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*