سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۱۱:۴۳

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری ظهر سه شنبه در نشست هم‌‌اندیشی با کارشناسان حوزه سلامت در بوشهر تصریح کرد:  انتظار جامعه از…

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری ظهر سه شنبه در نشست هم‌‌اندیشی با کارشناسان حوزه سلامت در بوشهر تصریح کرد:  انتظار جامعه از دانشگاه منحصر به خدمات بهداشتی و درمانی نبوده و نگاه های تیزتر و دقیق تری به این قشر از جامعه می شود.

استاندار بوشهر اظهار داشت: مهم‌ ترین برنامه دولت، اجرای طرح تحول نظام سلامت است و جامعه توقع دارد این کار به بهترین شکل انجام شده و مانند دیگر برنامه های گذشته فاقد کارایی نباشد.

استاندار بوشهر با تاکید بر همکاری مسئولان علوم پزشکی و سایر نهادهای مرتبط برای اجرای مطلوب این طرح، گفت: طرح تحول نظام سلامت در بخش بهداشت آغاز نشده و به دلیل اهمیت بیشتر بخش سلامت این طرح ابتدا در بخش سلامت آغاز شده است و باید با توجه به حوزه بهداشت زنگ خطر به صدا درآمده را جدی بگیریم.

جوانترین استاندار دولت تدبیر و امید بیان داشت: باید در بخش سلامت از خیرین کمک بگیریم تا زمینه برای اجرای طرح‌های مختلف بهداشتی نیز در فرصت مناسب فراهم شود.

مهم ترین دارایی دانشگاه علوم پزشکی نیروی انسانی است

وی خاطر نشان کرد: با  برنامه‌ریزی دقیق و مفید می‌توانیم توجه عرصه ملی را نیز به اینجا جلب کرده و تا در زمینه هایی به ما کمک کنند و هم چنین با آسیب شناسی این کار به سمت چاره اندیشی برویم.

سالاری با بیان اینکه باید انگیزه پرسنل بهداشت و درمان و علوم پزشکی را با تسهیلات بالا ببریم ادامه داد: طرح تحول نظام سلامت اثر خود را گذاشته و خوشبختانه طرح هدفمندی یارانه‌ها در فاز دوم نیز در بخش درمان به اسم طرح جامع سلامت تا کنون نتایج خوبی داشته است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه باید یک بازوی اجرایی قوی داشته باشیم تصریح کرد: باید دبیرخانه ای متمرکز برای انجام طرح ها و کارهایمان داشته تا بتوانیم تاثیر گذار باشیم در غیر اینصورت نتیجه ای نخواهیم گرفت.

سالاری با بیان اینکه مهم ترین دارایی دانشگاه علوم پزشکی نیروی انسانی است اظهار داشت: هنر مدیریت در حداکثر بهره وری از منابع در دسترس بوده و مدیریت هزینه باید مطلوب باشد.

وی با بیان اینکه اگز طرح و برنامه داشته باشیم می توانیم به نحو مطلوبی استفاده کنیم خاطر نشان کرد: جاهایی که می شود از بخش خصوصی استفاده کرد بهتر است حتما این کار را انجام داده تا بتوان به بهترین نحو از ظرفیت های موجود استفاده کرد.

امسال ساخت دو بیمارستان جدید در بوشهر آغاز شده است

استاندار بوشهر گفت: وضعیت هتل ها مناسب نبوده و تمام تلاشمان را به کار می بندیم با استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و خیرین بتوانیم در حد امکان  مکانی مناسب برای کارکنان علوم پزشکی تهیه کنیم.

سالاری تاکید کرد: زمینی را در اختیار این دانشگاه برای ایجاد مکان تفریحی – رفاهی قرار خواهیم داد تا این کارمندان دغدغه ای از لحاظ استراحت گاه و تفریح نداشته باشند.

استاندار بوشهر با اشاره به صنایع آلاینده و خطرات آن برای سلامت جامعه یادآور شد: در شعاع 40 کیلومتری شهر مجوزی برای فعالیت صنایع آلاینده صادر نخواهد شد.

سالاری در مورد بیمارستان قلب بوشهر نیز گفت: یکی از برنامه‌های سال جاری در استان، اجرای بیمارستان قلب است که عملیات اجرایی آن را در سال جاری آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: امسال ساخت دو بیمارستان جدید در بوشهر آغاز شده که امید داریم بتوانیم بیمارستانی قابل قبول در آینده ای نه چندان دور در شهر داسته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.