دوشنبه، ۱۳ مهر ۹۴ - ۰۴:۴۰

میهن پست – در میان اسباب بازی‌های همه ما در زمان کودکی، بازی با لِگو و خاطرات آن همیشه جزئی فراموش نشدنی از…

میهن پست – در میان اسباب بازی‌های همه ما در زمان کودکی، بازی با لِگو و خاطرات آن همیشه جزئی فراموش نشدنی از دل مشغولی های ماست، به عبارتی دیگر  لِگو که در این روزها برابر با فرهنگستان زبان فارسی «هم‌چین» نامیده می شود،ن ۹۸۷وعی اسباب‌بازی است،شامل قطعات کوچک مربعی و مستطیلی عموماً کائوچویی یا پلاستیکی که می‌توان آنها را بر روی هم سوار و برای بازی و سرگرمی چیزهایی مانند خانه ، قطار ، کشتی و …ساخت، نامیده می شود. اما این روزها این وسیله اسباب بازی به دنیای واقعی بزرگترها هم راه یافته که با تولید آجرهای لگو، می توان برای طرح های داخلی و حتی ساخت خانه های کوچک در کمترین زمان ممکن با یکدیگر مونتاژ و بعد از استفاده  به آسانی آن‌ها را از یکدیگر جدا نمود.

در این میان و در دنیای واقعی لِگو یا هم‌چین‌ها بصورت آجرهای رنگارنگ و بزرگ تولید و با اتصال آن ها به هم قابلیت ساخت اجسام، خانه، دکه نگهبانی،میز کنفرانس، دیوار های کوتاه در محل کار ،خانه ،غرفه های نمایشگاه ها و … را مهیا می کند.

اما این روزها یک کار آفرین و سرمایه گذار از شهر نیویورک بنام Arnon Rosan سیستمی چند منظوره از ساخت لگو با ابعاد بزرگ و در ۱۲ رنگ برای کاربردهای ساختمانی و استفاده از آن به صورت خانه هایی موقت طراحی و تولید کرده است.

به عبارتی دیگر این ایده برای تولید لگو در ابعاد بزرگتر و استفاده از آن برای امداد رسانی در شرایط بحرانی و یا مورد مشابه آن بسیار کاربردی و استفاده در کشورهای فقیری که مشکل مسکن دارند می تواند مقرون و به صرفه باشد، که در این میان افراد از لگوهای آجری می توانند بر اساس سلیقه خود هر نوع سازه‌ای را که مد نظرشان باشد، آن هم در کمترین زمان ممکن طراحی و به اجرا درآورند.

البته در حوزه دکوراسیون داخلی نیز این لگو می توان استفاده کاربردی ویژه خود را نیز داشته باشد، مثلا می توان از آن برای ساخت مبل، میز کامپیوتر، بار، فقسه کتاب، دیوار های موقتی ، میز نهار خوری و … استفاده کرد.

با هم تصاویری استفاده از لگو آجری جدیدی را که از دنیای کودکی به یکباره به دنیای واقعی‌مان روی آورده است را با هم در میهن پست تماشا می کنیم.

منبع: homestratosphere

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *