سه شنبه، ۰۳ تیر ۹۹ - ۰۳:۳۱
ساخت خانه های شناور

ساخت خانه های شناور در حالی  یکی از ایده های جدید به روز محسوب می شود که این خانه ها قابلیت تولید برق…

ساخت خانه های شناور در حالی  یکی از ایده های جدید به روز محسوب می شود که این خانه ها قابلیت تولید برق از نور خورشید و آب را نیز دارند. در ادامه با ما همراه شوید.

دو شرکت در همکاری با یکدیگر خانه‌هایی با قابلیت شناور شدن روی آب طراحی کردند. این خانه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که توانایی مقاومت در برابر اثرات منفی تغییرات اقلیمی از جمله بالا آمدن سطح آب را داشته و مصرف انرژی بهینه تری دارند.

استودیوی طراحی «Grimshaw» و شرکت تولیدی «Concrete Valley» در همکاری با یکدیگر خانه‌های شناور با مصرف انرژی بهینه ساخته‌اند. این خانه‌ها در کارخانه و از به هم پیوستن چندین قسمت ساخته می‌شوند. این روش تولید هزینه ساخت را پایین آورده و به خریدار اجازه می‌دهد تا خانه را مطابق با سلیقه شخصی سازی کند.

خانه‌های مورد بحث در کارخانه‌های شرکت هلندی Concrete Valley مونتاژ شده و به شکل آماده به آدرس خریدار منتقل می‌شوند. شرکت Grimshaw می‌گوید ساخت خانه در کارخانه میزان مصرف انرژی را نیز کاهش می‌دهد چون دیگر نیازی به ساخت و ساز در محل نیست.

مقرون به صرفه بودن و سازگاری با محیط زیست، دو فاکتور مهمی هستند که طراحان در فرایند طراحی خانه شناور به آن‌ها توجه کرده‌اند. به گفته طراحان با خرید این خانه‌ها می‌توان از خطر سیل که به خاطر تغییرات اقلیمی و بالا آمدن سطح دریاها شهرها را تهدید می‌کند، در امان بود.

ساخت خانه های شناور

ساخت خانه های شناور

طراحان از آب دریا که زیر خانه جریان دارد برای تنظیم دما و گرمایش و سرمایش استفاده کرده‌اند. در قسمت سقف پنل‌های خورشیدی به کار رفته که در طول روز انرژی خورشید را به الکتریسیته تبدیل و ذخیره می‌کنند. خانه‌ها همچنین توانایی بهره برداری از آب باران برای مواقع اضطراری و قطع برق را دارند. مبدل‌های گرمایی نیز با مصرف برق بسیار کم، انرژی مورد نیاز خانوار را فراهم می‌کنند.

طراحان برای کاهش مصرف انرژی هر طبقه را به خوبی عایق بندی کرده‌اند. طبقات پایین تر به خاطر استفاده از سازه‌های بتونی شناور یا پانتونی (Pontoon) و همچنین سایه در طول فصول گرم به طور طبیعی خنک می‌شوند.

خانه‌های ماژولار در حال حاضر در فاز توسعه قرار داشته و نمونه‌های اولیه آن‌ها تولید شده‌اند. شرکت‌های مورد بحث می‌گویند پس از رضایتمندی از کیفیت و مقرون به صرفه بودن خانه‌ها، آن‌ها را به بازار عرضه خواهند کرد.

بر اساس برآوردهای سازمان ملل متحد سطح دریاها تا ۸۰ سال آینده حدود ۳ فوت (۹۱ سانتی متر) بالا خواهد آمد و میلیون‌ها نفر آواره خواهند شد.

[highlight]منبع: businessinsider[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *