سه شنبه، ۳۱ تیر ۹۹ - ۱۰:۱۶
ساخت دمبل خانگی

در این مطلب از میهن پست با آموزش ساخت دمبل خانگی همراه شما خواهیم بود. اگر بهانه شما برای ورزش نکردن در خانه…

در این مطلب از میهن پست با آموزش ساخت دمبل خانگی همراه شما خواهیم بود. اگر بهانه شما برای ورزش نکردن در خانه نداشتن تجهیزات و گران بودن آنها است با ما همراه شوید.

اگر دلتان می خواهد بازوهای عضلانی و قوی داشته باشید، تنها چیزی که نیاز دارید دمبل است. منتها لازم نیست برای داشتن دمبل دست به جیب شوید، به سراغ فروشگاه های ورزشی بروید و وزنه دمبل مورد نیازتان را آن هم در این بلوشوی گرانی بخرید. فقط کافیست دست به کار شوید و با چند چیز ساده، خودتان در خانه دمبل درست کنید. با روزیاتو همراه باشید تا روش ساخت دمبل در خانه را یاد بگیرید.

صرف کردن زمان زیاد در خانه مخصوصا در این روزهای کرونایی که همه ترجیح می دهند در خانه بمانند با این که واقعا کسالت آور است اما مزایای عالی خودش را دارد. مثلا شما می توانید از این فرصت برای تمرکز در تناسب اندام و مراقبت از سلامت جسمانی خود استفاده کنید. با این که بسیاری از حرکات و تمرینات ورزشی را که در باشگاه انجام می دادید را می توانید در خانه هم انجام دهید اما ممکن است شما احساس کنید به دلیل کمبود و حتی نداشتن تجهیزات ورزشی باشگاه در خانه دچار محدودیت هستید.

ساخت دمبل خانگی

لازم به نگرانی نیست. شما می توانید به راحتی در کمتر از یک ساعت با استفاده از لوله پی وی سی (PVC) در خانه دمبل درست کنید. این ترفند خیلی ساده و مقرون به صرفه است و حتی اگر لوله ها را رنگ آمیزی کنید شیک تر هم می شوند. شما می توانید این وزنه های دستی را هم در وزن های سبک برای نرمش های معمولی و هم سنگین برای ورزش های شدید آماده کنید.

چیزهایی که نیاز دارید:

لوله پی وی سی یا لوله پلیکا به قطر یک اینچ یا ۲٫۵ سانتی متر
دریچه یا کلاهک پی وی سی به قطر یک اینچ یا ۲٫۵ سانتی متر (۴ عدد)
اره یا کاتر برای بریدن لوله پی وی سی (اختیاری)
رنگ اسپری
سیمان پی وی سی
ماسه، خاک یا سنگ ریزه

ساخت دمبل خانگی

مرحله اول:

از یک اره یا کاتر لوله پی وی سی استفاده نمایید تا یک تکه لوله پی وی سی را به دو قسمت کنید که طول هر کدام ۱۵ سانتی متر باشد. اگر اره پی وی سی ندارید، می توانید به فروشگاه ابزارفروشی مراجعه کنید. آنها اره هایی دارند که به مشتریان اجازه می دهند لوله های پی وی سی خود را با استفاده از آن در فروشگاه برش دهند.

نکته: برای داشتن وزنه های سنگین تر، شما می توانید لوله ها را بلندتر از ۱۵ سانتی متر برش بزنید.

ساخت دمبل خانگی

مرحله دوم:

لوله های پلیکا یا پی وی سی و دریچه پی وی سی را با اسپری به رنگ و سبک دلخواه رنگ کنید. آنچه در تصویر می بینید رنگ مشکی مات برای دریچه ها و طلایی مات برای لوله ها است. بگذارید لوله ها و دریچه ها کاملا خشک شوند.

ساخت دمبل خانگی

مرحله سوم:

داخل دریچه یا کلاهک پی وی سی را با سیمان پی وی سی بپوشانید و به یک سر لوله متصل کنید. این کار را با یک سر لوله دیگر نیز تکرار کنید. چند دقیقه ای زمان دهید تا چسب خوب خشک شود.

ساخت دمبل خانگی

مرحله چهارم:

از یک کاغذ لوله شده یا قیف استفاده کنید تا داخل هر کدام از لوله ها را با شن، ماسه یا خاک پر کنید. شما می توانید از تکه های کوچک سنگ یا سنگ ریزه برای سنگین تر شدن وزنه استفاده کنید.

ساخت دمبل خانگی

مرحله پنجم:

با استفاده از سیمان یا چسب پی وی سی، باقی مانده دریچه ها را به سمت دیگر لوله ها متصل کنید.

ساخت دمبل خانگی

ساخت دمبل خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *