یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۳:۵۴

به گزارش خبرنگار فناوری‌های باشگاه خبرنگاران؛ شرکت هیتاچی که ید طولایی در ساخت آسانسورهای سریع دارد، قصد دارد به زودی سریع‌ترین آسانسور دنیا…

به گزارش خبرنگار فناوری‌های باشگاه خبرنگاران؛ شرکت هیتاچی که ید طولایی در ساخت آسانسورهای سریع دارد، قصد دارد به زودی سریع‌ترین آسانسور دنیا را برای چینی‌ها بسازد. 
 
شرکت هیتاچی امروز اعلام کرد که آسانسورهایی فوق سریع فاینانس سنتر CTF شهر گوانجو را خواهد ساخت. 
 
هیتاچی از ساخت 95 آسانسور در این آسمان‌خراش خبر داده و در تلاش است که سرعت آن‌ها را به 1200 متر در دقیقه برساند، با این حال این آسانسور‌ها هنوز درگیر تست‌های ایمنی و استاندارد هستند.

 

هنگامی که فاینانس سنتر CFT گوانجو در سال 2016 افتتاح شود، بزرگ‌ترین آسمان‌خراش این شهر خواهد بود که شامل هتل‌ها، دفا‌تر فروش و مکان‌های اقامتی و سالن‌های همایش خواهد بود. این آسمان‌خراش حدود 530 متر ارتفاع و دارای 111 طبقه خواهد بود. هیتاچی قرار است حدود 95 آسانسور شامل 28 آسانسور دو طبقه، 13 آسانسور با سرعت بالا و 52 آسانسور با سرعت‌های متوسط و پایین برای این ساختمان آماده کند. 
 
هدف این است که آسانسوری تولید شود که طول این ساختمان را از طبقه‌ی اول تا 95 در عرض 43 ثانیه طی کند که در نتیجه هیتاچی به آسانسوری با سرعت 1200 متر بر دقیقه نیاز دارد. 
 
برای جلوگیری از افزایش سرعت این آسانسور یک دستگاه کنترل خودکار گاورنر تعبیه شده و همین‌طور سیستم ترمز آن به منظور توقف مناسب در حالت‌های اضطراری از موادی بسیار مقاوم تولید شده است. علاوه بر این گاید ریل‌هایی جهت کم کردن تکان‌ها و یک سیستم یکسان‌سازی فشار نیز برای جلوگیری از اذیت شدن گوش مسافران در این حالات قرار داده شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.