دوشنبه، ۳۱ شهریور ۹۳ - ۰۲:۵۶

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز گفت: در حال حاضر سه تصفیه‌خانه فاضلاب و یک تصفیه‌خانه آب در مناطق مختلف استان در…

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز گفت: در حال حاضر سه تصفیه‌خانه فاضلاب و یک تصفیه‌خانه آب در مناطق مختلف استان در حال احداث است.

غلامرضا رضایی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه البرز، اظهار کرد: در حال حاضر سه تصفیه‌خانه فاضلاب و یک تصفیه‌خانه آب در کرج در دست ساخت است که روند ساخت آنها پیشرفت خوبی داشته است.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای سال 93، پیش‌بینی می‌شود بخش دوم تصفیه‌خانه آب شماره دو کرج با صرف اعتبار 11 میلیارد تومان با ظرفیت 550 لیتر بر ثانیه به بهره‌برداری برسد.

رضایی‌فر خاطرنشان کرد: با افتتاح این بخش جمعیتی معادل بیش از 220 هزار نفر در مناطق رجایی شهر، ‌باغستان، شاهین ویلا و بخش‌هایی از کرج مرکزی، عظیمیه، ‌45متری گلشهر و حصارک زیر پوشش آب برداشتی از خط انتقال آب سد طالقان قرار می‌گیرند.

این مسئول ادامه داد: علاوه بر این، امسال بخش اول تصفیه‌خانه فاضلاب شهر جدید هشتگرد با ظرفیت تحت پوشش قرار دادن 50 هزار نفر و با صرف اعتبار 15 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد. با این اقدام مشکلات کنونی زیست‌محیطی جریان فاضلاب در سطح این شهر به طور اساسی برطرف خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز گفت: در سال جاری هم‌چنین عملیات ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب مهدی‌آباد در محدوده شهرستان ساوجبلاغ با ظرفیت 50 هزار نفر ادامه می‌یابد. در نظر داریم با استفاده از فروش پساب تصفیه‌خانه فاضلاب کرج، مدول اول این تصفیه‌خانه را ارتقای کمی دهیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.