شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۳:۱۲

عضو هیات مدیره انجمن خیریه نابینایان استان کرمان گفت: با گذشت سه سال از کلنگ زنی مجتمع نابینایان، هنوز حتی فاز اول این…

عضو هیات مدیره انجمن خیریه نابینایان استان کرمان گفت: با گذشت سه سال از کلنگ زنی مجتمع نابینایان، هنوز حتی فاز اول این مجموعه تکمیل نشده است.

رمضان جهانداری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کویر، اظهار کرد: مجتمع مذکور حدود سه سال گذشته و در سه فاز، آغاز به ساخت کرده و تاکنون حدود یک میلیارد و پانصد میلیون ریال برای ساخت این مجموعه هزینه شده است، با این وجود کماکان شاهد بهره‌برداری نشدن از آن هستیم که این تنها بخش کوچکی از مشکلات جامعه معلولین به خصوص روشندلان در سطح استان است.

وی، مشکلات اقتصادی کشور و نیز تعدد مراکز حمایتی در قالب مشارکت مردمی را از عمده موانع پیشبرد اهداف جامعه روشندلان دانست و اضافه کرد: با اینکه حدود 20 سال از تاسیس انجمن خیریه نابینایان به عنوان اصلی‌ترین متولی پشتیبانی از افراد روشن دل استان می‌گذرد اما هنوز این مجموعه با مشکلات عدیده حمایتی مواجه است.

جهانداری، خودباوری، تقویت روحیه روشندلان، رشد توانمندی‌های آنان و نیز معرفی این توانمندی‌ها به جامعه را از اهداف اصلی انجمن نابینایان برشمرد و ادامه داد: در همین راستا اقدام به برگزاری همایش کارآفرینی و اشتغال برای اعضای مجموعه کرده‌ایم و در نظر داریم با کمک خیرین، کارگاه‌های مشاغل آزاد همسو با توانایی‌های افراد، همچون کارگاه بسته بندی خشکبار و نیز کارگاه طراحی بر روی شیشه را راه‌اندازی کنیم.

عضو هیات مدیره انجمن نابینایان استان با بیان اینکه این انجمن نزدیک به 1500 نفر عضو دارد، افزود: سعی مجموعه بر این است که در مواردی همچون درمان، مسکن، ازدواج، آموزش و اشتغال از اعضای خود حمایت کند که به حمدالله با وجود تمام مشکلات این مهم محقق شده است.

وی اظهار کرد: از دیگر فعالیت‌های حمایتی انجمن، جذب حامیان و خیرین در خصوص بیمه سرمایه عمر خردسالان نابینا بوده است که با توجه به همه توفیقات انجمن در این زمینه امیدواریم این طرح خداپسندانه در آینده نیز ادامه یابد.

جهانداری با تاکید بر حضور و مشارکت همیشگی حامیان و خیرین در امر خدمت رسانی به جامعه معلولین به ویژه نابینایان استان ابراز امیدواری کرد، این اقدامات خیرین تداوم یافته و در این خصوص انجمن نیز از هیچ همکاری فروگذار نخواهد کرد.

عضو هیات مدیره انجمن خیریه نابینایان استان کرمان، تنها خواسته خود از مسوولین و نهادهای ذیربط را پایبندی به قانون مصوب در خصوص معلولین و اجرای آنها دانست و توضیح داد: بسیاری از قوانین که مدت‌ها از تصویب آنان در دستگاه‌های قانون گذار می‌گذرد هنوز در پیچ و خم اجرایی شدن قرار دارند که می‌توان از اعم آنها به قانون استخدام معلولین در دستگاه‌های دولتی و نیز تسهیل صدور مجوز و عدم دریافت عوارض شهرداری از معلولین اشاره کرد.

جهانداری با اشاره به اینکه امیدواریم هر چه سریع تر خلاءهای مربوط به اجرایی شدن قوانین مربوط به معلولین رفع شود، خاطرنشان شد: یکی دیگر از این خلاءها که هنوز برای آن قانونی وجود ندارد دریافت مالیات از محل کمک‌های خیرین به مجموعه‌های حمایتی است که باید این مشکل با دید نوع دوستانه مسوولین به افراد معلول حل شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *