چهارشنبه، ۱۶ مهر ۹۳ - ۰۱:۴۷

به گزارش خبرگزاری مهر، نواز مولو، رئیس خوجه‌های شیعه اثنی عشر ماداگاسکار که به میزبانی جامعه المصطفی العالمیه در قم حضور داشت، مضجع…

به گزارش خبرگزاری مهر، نواز مولو، رئیس خوجه‌های شیعه اثنی عشر ماداگاسکار که به میزبانی جامعه المصطفی العالمیه در قم حضور داشت، مضجع نورانی بانوی کرامت را زیارت کرد.

وی در ادامه در نشستی با مدیر روابط عمومی و امور بین الملل آستان مقدس قم گفت: در سال گذشته مدرسه‌ای ویژه بانوان در شهر ماجونگا که یکی از شهرهای مهم ماداگاسکار می‌باشد، راه اندازی شد و بر اساس پیشنهاد مطرح شده، این مدرسه عالی در رشته فقه و معارف به نام حضرت فاطمه معصومه (س) کار خود را آغاز نمود.

رئیس خوجه‌های شیعه اثنی عشری ماداگاسکار با اشاره به نظارت جامعه المصطفی العالمیه در ماداگاسکار بر فعالیت‌های علمی و آموزشی این مدرسه عالی گفت: نامگذاری این مدرسه به نام حضرت فاطمه معصومه (س) فرصتی برای معرفی هرچه بیشتر این بانو و نقش ایشان در اسلام برای علاقمندان فراهم آورده است.

وی خاطرنشان کرد: در این مدرسه عالی دینی که با حمایت  مالی خوجه‌ها در حال فعالیت است، در کنار آموزش‌های دینی، آموزش‌های هنری مانند خیاطی، گلدوزی و…نیز به بانوان ارائه می‌شود.

نواز مولو افزود: در شرق افریقا مدارس و مراکز علمی و دینی به نام‌های بانوان بزرگ اسلام از جلمه حضرت فاطمه زهرا و زینب (س) وجود دارد و با توجه به مقام والای حضرت فاطمه معصومه (س) و نقش این  بانو در حفظ و نشر معارف دینی، تصمیم گرفته شد تا این مدرسه به نام مبارک این  بانو فعال شود.

خاطرنشان می شود، ماداگاسکار در جنوب شرق افریقا قرار دارد و موزامبیک، تانزانیا و کومور از جمله همسایه های این کشور می‌باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.