یکشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۹۶ - ۰۵:۵۱
ساخت معدن در ماه

ساخت معدن در ماه برنامه جدید ناسا برای دستیابی به فلزات گروه پلاتین این روزها در حالی در دستور کار این سازمان فضایی…

ساخت معدن در ماه برنامه جدید ناسا برای دستیابی به فلزات گروه پلاتین این روزها در حالی در دستور کار این سازمان فضایی قرار گرفته است که کارشناسان این مرکز اعلام کرده اند که ناسا قصد دارد مجددا به ما سفر کنند و به همبن منظور از شرکت‌های خصوصی برای همکاری در این پروژه درخواست همکاری کرده است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

ساخت معدن در ماه در حالی برنامه اش جدی پیش می رود که در اعلامیه ناسا از شرکت‌های مختلف درخواست شده است که طرح‌های خود را برای پرتاب فضاپیما و تجهیزات فنی مورد نیاز برای فرود متناوب آنها در ماه ارائه دهند. از آخرین سفر ناسا به ماه یعنی ماموریت آپولو۱۷ تقریبا ۴۵ سال می‌گذرد.

با این حال ناسا برای ساخت معدن در ماه قصد دارد تا پایان سال ۲۰۱۸ توانایی انجام سفرهای متعدد را برای ارسال تجهیزات آزمایشگاهی و فنی به ماه به دست آورد. شرکت‌ها می‌توانند طرح‌های خود را تا تاریخ دوم ژوئیه به ناسا ارسال کنند.

ساخت معدن در ماه

توماس زوربوچن، مدیر بخش هدایت ماموریت‌های علمی ناسا در در خصوص ساخت معدن در ماه گفت:

درخواست ما از شرکای تجاریمان برای ارائه ایده‌های مفید، قدمی بسیار مهم برای اکتشافات آینده ما در قمر زمین و فضای فراتر از آن است و البته با وجود انجام ماموریت‌های متعدد اکتشافی و انسانی ناسا هنوز هم معتقد است که به تحقیقات بیشتر در ماه نیاز دارد.

طرح‌های ارائه شده به ناسا باید روند اجرای پرتاب فضاپیما را برای انتقال محموله‌های مختلف از زمین به ماه و بالعکس مشخص کنند. ناسا علاقه‌مند است که بتواند با استفاده از این پروژه تحقیقات گسترده‌تری در رابطه با ماه و منابع موجود در آن انجام دهد.

در چند سال اخیر ماه تبدیل به مقصدی جذاب برای بسیاری از شرکت‌های بزرگ فعال در عرصه فناوری شده است. برای مثال شرکت «مون اکسپرس»(Moon Express) که برنده جایزه مسابقات «ایکس پرایز» (X Prize) گوگل شد قصد دارد امسال یک کاوشگر به ماه بفرستد.

این شرکت قصد دارد در ماه، معدن ایجاد کند و از ذخایر موجود در آن از جمله فلزات گروه پلاتین، فلزات کمیاب در زمین و هلیوم-۳ استفاده کند. ناسا تجهیزات ویژه‌ای برای سفرهای آتی به ماه تدارک دیده است و قصد دارد بخش‌هایی از ماه را که کمتر شناخته شده مورد شناسایی قرار دهد.

[highlight]منبع[/highlight]  nasa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *