پنجشنبه، ۰۷ فروردین ۹۳ - ۰۲:۴۸

به گزارش میهن پست – این کشتی‌ها انرژی مورد نیاز خود را از سوخت‌های زیستی تامین می‌کنند، بدنه آنها به طور کامل از…

به گزارش میهن پست – این کشتی‌ها انرژی مورد نیاز خود را از سوخت‌های زیستی تامین می‌کنند، بدنه آنها به طور کامل از مواد قابل بازیافت ساخته شده است و سرتاسر آنها شامل پنل‌های خورشیدی می‌شود که می‌توانند بخشی از انرژی مورد نیاز را تامین کنند.
“اسکار لواندر”(Oskar Levander) مدیر مرکز نوآوری‌، مهندسی و فناوری در شرکت Rolls-Royce توضیح داد که به زودی نخستین کشتی روبوتیک جهان بدون نیاز به سرنشین و ناخدا وارد دریا می‌شود.

ایتنا به نقل از رایورز نوشت، او در صحبت‌های اخیر خود درمورد آینده نزدیکی توضیح داد که کشتی‌ها بدون کمک انسان و متکی بر فعالیت روبوت‌ها مسیرهای اقیانوسی را می‌پیمایند و از راه دور کنترل می‌شوند.

او گفت که حدود ۲۰ سال بعد کشتی‌هایی بندر شانگهای را تا خلیج مکزیک می‌پیمایند که از تمام کشتی‌های باری امروزی بزرگ‌تر هستند و در آنها هیچ اثری از انسان وجود ندارد.

شرکت Rolls-Royce هم‌اکنون در حال ساخت کشتی‌های ویژه‌ای است که با حداقل انرژی حرکت می‌کنند و بدون نیاز انسان می‌توانند مسافت‌های طولانی در اقیانوس‌ها را بپیمایند.342411_140

برای وضوح عکس کلیک کنید

این کشتی‌ها انرژی مورد نیاز خود را از سوخت‌های زیستی تامین می‌کنند، بدنه آنها به طور کامل از مواد قابل بازیافت ساخته شده است و سرتاسر آنها شامل پنل‌های خورشیدی می‌شود که می‌توانند بخشی از انرژی مورد نیاز را تامین کنند.

شرکت هم‌اکنون مدل اولیه از کشتی بدون سرنشین را در مقیاس کوچک‌تر تولید کرده و آن را مورد آزمایش قرار داده است که این کشتی نیز شامل روبوت‌های هوشمند می‌شود.

روبوتی که برای کشتی بدون سرنشین ساخته شده است می‌تواند در دورترین مسافت‌ها هم کنترل شود و تمام فرمان‌های ناخدا را عملی کند.

این روبوت‌ها می‌توانند هدایت کشتی را برای سفر دور کره زمین در دست بگیرند و ایمنی و کنترل بیشتری را برای کشتی به همراه داشته باشند.

شرکت Rolls-Royce توضیح داد که کنترل و هدایت کشتی یکی از پیچیده‌ترین اقدامات روی کره زمین محسوب می‌شود و به همین خاطر روبوتی که در این زمینه ساخته شده است را می‌توان یکی از توانمندترین روبوت‌های جهان خواند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *