پنجشنبه، ۰۷ فروردین ۹۳ - ۰۲:۴۸

به گزارش میهن پست – این کشتی‌ها انرژی مورد نیاز خود را از سوخت‌های زیستی تامین می‌کنند، بدنه آنها به طور کامل از…

به گزارش میهن پست – این کشتی‌ها انرژی مورد نیاز خود را از سوخت‌های زیستی تامین می‌کنند، بدنه آنها به طور کامل از مواد قابل بازیافت ساخته شده است و سرتاسر آنها شامل پنل‌های خورشیدی می‌شود که می‌توانند بخشی از انرژی مورد نیاز را تامین کنند.
“اسکار لواندر”(Oskar Levander) مدیر مرکز نوآوری‌، مهندسی و فناوری در شرکت Rolls-Royce توضیح داد که به زودی نخستین کشتی روبوتیک جهان بدون نیاز به سرنشین و ناخدا وارد دریا می‌شود.

ایتنا به نقل از رایورز نوشت، او در صحبت‌های اخیر خود درمورد آینده نزدیکی توضیح داد که کشتی‌ها بدون کمک انسان و متکی بر فعالیت روبوت‌ها مسیرهای اقیانوسی را می‌پیمایند و از راه دور کنترل می‌شوند.

او گفت که حدود ۲۰ سال بعد کشتی‌هایی بندر شانگهای را تا خلیج مکزیک می‌پیمایند که از تمام کشتی‌های باری امروزی بزرگ‌تر هستند و در آنها هیچ اثری از انسان وجود ندارد.

شرکت Rolls-Royce هم‌اکنون در حال ساخت کشتی‌های ویژه‌ای است که با حداقل انرژی حرکت می‌کنند و بدون نیاز انسان می‌توانند مسافت‌های طولانی در اقیانوس‌ها را بپیمایند.342411_140

برای وضوح عکس کلیک کنید

این کشتی‌ها انرژی مورد نیاز خود را از سوخت‌های زیستی تامین می‌کنند، بدنه آنها به طور کامل از مواد قابل بازیافت ساخته شده است و سرتاسر آنها شامل پنل‌های خورشیدی می‌شود که می‌توانند بخشی از انرژی مورد نیاز را تامین کنند.

شرکت هم‌اکنون مدل اولیه از کشتی بدون سرنشین را در مقیاس کوچک‌تر تولید کرده و آن را مورد آزمایش قرار داده است که این کشتی نیز شامل روبوت‌های هوشمند می‌شود.

روبوتی که برای کشتی بدون سرنشین ساخته شده است می‌تواند در دورترین مسافت‌ها هم کنترل شود و تمام فرمان‌های ناخدا را عملی کند.

این روبوت‌ها می‌توانند هدایت کشتی را برای سفر دور کره زمین در دست بگیرند و ایمنی و کنترل بیشتری را برای کشتی به همراه داشته باشند.

شرکت Rolls-Royce توضیح داد که کنترل و هدایت کشتی یکی از پیچیده‌ترین اقدامات روی کره زمین محسوب می‌شود و به همین خاطر روبوتی که در این زمینه ساخته شده است را می‌توان یکی از توانمندترین روبوت‌های جهان خواند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.