یکشنبه، ۱۴ خرداد ۹۶ - ۰۱:۲۰
ساخت ویلا شخصی

ساخت ویلا شخصی در رومانی با الهام از حلزون دریایی این روزها در حالی مورد توجه معماران و رسانه های معماری قرار گرفته…

ساخت ویلا شخصی در رومانی با الهام از حلزون دریایی این روزها در حالی مورد توجه معماران و رسانه های معماری قرار گرفته است که این ویلا مدوری که به گفته معمارانش از حلزون های دریایی الهام گرفته شده و سرشار از فضاهای پویا و خاصی است که از طریق آن از نور طبیعی بهتر و بیشتر استفاده می شود.که تقلیدی است از ناتیلوس، نوعی حلزون دریایی که می تواند بدن خود را به صورت کامل داخل صدف حفره ایی جای بدهد. با میهن پست همراه شوید.

ساخت ویلا شخصی در رومانی با الهام از حلزون دریایی توسط گروه معماری و یا بهتر بگوییم استودیوی طراحی رومانیایی Razvan Barsan + Partners انجام گرفته است که در این طراحی برای تزئین فضای داخلیِ خانه از مواد و پستی و بلندی های مختلفی بهره گرفته و فرم ارگانیک و منحنی واری را بوجود آورده که تقلیدی است از ناتیلوس، نوعی حلزون دریایی که می تواند بدن خود را به صورت کامل داخل صدف حفره ایی جای بدهد.

در طراحی داخلی این خانه و در امتداد مسیری چرخشی که طراحان در آن ایجاد کرده اند بیشتر از مصالحی همچون سیمان، شیشه، فلز و پلاستر در قسمت اعظم سازه به کار رفته و از فرم کلی ارگانیک ساختمان تبیعت می کند که در این میان رابطه عرفی که بین اتاق های منزل در نظر گرفته شده بنا به لی اوت غیرعادی این ویلا بازتعریف شده است.
توضیح بیشتر این که طراحی اتاق ها در این ویلا بیشتر به صورت «چنبره زده» صورت گرفته است تا هرچه بیشتر شکل ظاهری حلزون دریایی ناتیلوس را به یاد بیننده این بنا بیاورد.

این در حالی است که به موازات رشد ناتیلوس حفره های موجود در صدفش نیز بزرگتر می شوند و جانور، بدنِ در حال رشد خود را در فضای بزرگتری جای داده و حفره تخلیه شده را به نوعی مهروموم می کند. با الحام از این خاصینت و فرم حلزون معماران این بنا نیز با استفاده از سلسله مراتبی برای اندازه و ارتفاع اتاق ها، سعی کردند از همین اصل تبیعیت کنند. به این ترتیب با در نظر داشتن فرم ابتدایی، انتقال های نرمی را از بیرون به درون، از فضای خصوصی به عمومی، و از فضاهای اصلی به ثانویه و از نواحی رو به بیرون به رو به داخل پدید آوردند.
البته این را فراموش نکنیم که اتاق نشیمن درست در مرکز این بنا قرار گرفته و سایر فضاهایی که از همین نقطه خانه منشعب می شوند می توان به آشپزخانه، استخر شنا و تراس بیرونی. منحنی نهایی اتاق خواب و گلخانه اشاره کرد که بادگیرهایی با میله های افقی آن را به زیبایی پوشانده است.

در طبقه اول اتاق های خواب، اتاق های لباس و سرویس های بهداشتی از مرکز طراحی شده و همچنین کتابخانه ای دوطبقه نیز در این طبقه قرار دارد که همین الگو نیز برای طبقه همکف نیز رعایت شده است.

با هم در میهن پست تصاویری از ساخت ویلا شخصی حلزونی شکل را تماشا می کنیم.

[highlight]منبع[/highlight]    inhabitat

یک دیدگاه برای “ساخت ویلا شخصی در رومانی با الهام از حلزون دریایی”

  1. علی گفت:

    این ویلا مسکونیه؟؟؟آخ خیلی شبیه به استخر سرپوشیده است….خخخخخخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *