یکشنبه، ۰۲ آبان ۹۵ - ۰۸:۳۹
ویلچر ارزان قیمت

ساخت ویلچر ارزان قیمت برای معلولان مناطق محروم در حالی توسط کمپین خیریه Uji مستقر در لندن انجام شده است که این ویلچر…

ساخت ویلچر ارزان قیمت برای معلولان مناطق محروم در حالی توسط کمپین خیریه Uji مستقر در لندن انجام شده است که این ویلچر جدید با هدف آسانتر کردن زندگی معلولان در مناطق دور افتاده ساخته شده و بسیار هم ارزان قیمت است . در ادامه برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر با مهین پست همراه باشید .

بنیانگذار کمپین خیریه Uji آقای جوانی به نام Janna Deeble است . جانا که در کنیا بزرگ شده در سال ۲۰۱۴ بعد از تصادفی که داشته بصورت موقتی مجبور به استفاده از ویلچر می شود . تجربه نشستن روی ویلچر باعث می شود که او درک بهتری از مشکلات معلولان آن هم در منطقه ای محروم مانند کنیا پیدا کند .به همین دلیل جانا تصمیم می گیرد که با بهره گرفتن از کمترین امکانات یک صندلی چرخدار با استحکام برای معلولان این منطقه ابداع کند .

این ویلچر جدید با نام  SafariSeat بسیار ارزان قیمت بوده و در صورتی که خراب شود با هزینه بسیار پایینی امکان تعمیر آن وجود خواهد داشت . Janna  برای شروع کار ساخت SafariSeat مبنا را بر استفاده از قطعات دوچرخه گذاشت . چراکه این قطعات کاملا ارزان و مقاوم هستند و از طرفی هم بصورت گسترده در دسترس عموم قرار دارند .

این ویلچر دارای چهار چرخ بوده و مناسب برای حرکت در زمین های ناهموار است . دو اهرم در کنار چرخ های جلویی ویلچر قرار دارد که کاربر با تکان دادن آنها به سمت پایین و بالا می تواند ویلچر را به حرکت در بیاورد . البته در مسیر های ناهموار برای حرکت ویلچر نیاز به صرف انرژی بیشتری است ، اما در زمین مسطح با انرژی بسیار کمی می توان با ویلچر حرکت کرد .

سیستم تعلیق ویلچر SafariSeat طوری طراحی شده که فشار صندلی روی هر چهار چرخ پخش می شود به این ترتیب فردی که روی صندلی نشسته در مسیر های ناهموار اذیت نخواهد شد .

با هم در میهن پست تصاویری از ویلچر ارزان قیمت برای معلولان مناطق محروم را تماشا می کنیم.

 

[highlight]منبع : newatlas[/highlight]

6 دیدگاه برای “ساخت ویلچر ارزان قیمت برای معلولان مناطق محروم + ویدیو”

 1. زانا گفت:

  این ویلچر جالبه ولی فقط برای معلولینی مناسبه که از ناحیه پا محدود هستن

 2. راضیه گفت:

  اینکه کسی به فکر معلولین بوده و همچین چیز ارزونی رو براشون فراهم کرده جای تقدیر داره

 3. کتایون گفت:

  ایده جالبیه مقاوم و مطمین هم هست.افرین به ایشون

 4. مرادی گفت:

  چه کار خداپسندانه ای

 5. روزیتا گفت:

  کاش مسئولین هم مثل ایشون به فکر جامعه معلولین باشن و حداقل محیط ادارات دانشگاهها و فضای شهری رو براشون هموار کنن

 6. رستاخیز گفت:

  تحسین داره.ایول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.