دوشنبه، ۲۷ دی ۹۵ - ۰۲:۴۶
ساخت ویولن

ساخت ویولن با ۳۰ هزار لایه در حالی به وسیله چاپگر سه‌ بعدی انجام شده که این ویولن تنها در عرض ۲۴ ساعت…

ساخت ویولن با ۳۰ هزار لایه در حالی به وسیله چاپگر سه‌ بعدی انجام شده که این ویولن تنها در عرض ۲۴ ساعت و توسط یک نوازنده طراحی شده است . در ادامه برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر با میهن پست همراه شوید.

ساخت ویولن کار بسیار دشوار و زمان بری است بطوریکه حتی اساتید بزرگ ساخت این ساز برای ساخت یک ویولن تا چندین هفته زمان گذاشته و مجبور به انجام کار های سخت و ظریفی هستند . اما حالا تکنولوژی وارد این عرصه نیز شده و به علاقمندان اجازه می دهد که بدون داشتن هیچ دانش تخصصی در زمینه ساخت ویولن در مدت کوتاهی اقدام به تولید این ساز کنند .

لوران برناداک یک نوازنده ویولن از کشور فرانسه است . او توانسته تنها در مدت ۲۴ ساعت یک ویولن با ۳۰ هزار لایه را با کمک یک چاپگر سه بعدی بسازد . البته باید گفت که این ویولن هنوز نمی تواند تمامی صداها را تولید کند و در ایجاد صدای برخی از پرده ها مشکل دارد اما به اعتقاد لوران این ویولن جدید می تواند برای نوازدگان و همچنین آهنگساز ها ایجاد خلاقیت کرده و آنها را به سمت ساخت موزیک های متفاوت تر سوق دهد.

لوران برناداک در مورد ساخت ویولن با چاپگر سه‌ بعدی  چنین توضیح می دهد :

اسم این ویولون عجیب ۳ دی وریوس (۳d-varius) است این ویولن با چاپگر سه‌ بعدی ساخته شده و از روی هم نشستن ۳۰ هزار لایه تشکیل شده و در مدت ۲۴ ساعت ساخته شده است . ۳ دی وریوس ابزاری یکپارچه بوده که به صورت سه‌ بعدی چاپ شده است. این ویولون بسیار سبک و راحت است و صدای کاملا واضحی نیز دارد.

اما جالب است بدانید که لوران برناداک کار ساخت ویولن ۳ دی وریوس را در سال ۲۰۱۶ به پایان رسانده و نمونه هایی از آن را در اروپا فروخته است . اما او بطور رسمی از این ویولون در نمایشگاه CES2017 رونمایی کرد و اکنون نیز منتظر دریافت سفارش از آمریکا است .

 

 

[highlight]منبع : ۳d-varius[/highlight]

یک دیدگاه برای “ساخت ویولن با ۳۰ هزار لایه به وسیله چاپگر سه‌ بعدی + عکس”

  1. کریمی گفت:

    من بخوام از این کارا یاد بگیرم باید به کجا مراجعه کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.