پنجشنبه، ۱۶ مرداد ۹۳ - ۰۷:۴۶

مدیر امور اراضی لرستان گفت: متخلفان تغییر کاربری‎های غیرمجاز بر اساس قانون به مراجع قضایی معرفی و تحت تعقیب و مجازات قرار خواهند…

مدیر امور اراضی لرستان گفت: متخلفان تغییر کاربری‎های غیرمجاز بر اساس قانون به مراجع قضایی معرفی و تحت تعقیب و مجازات قرار خواهند گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه لرستان، احمد مرادی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر بیان کرد: بر اساس بررسی‎های به عمل آمده اشخاص حقیقی و حقوقی بدون اخذ مجوز از کمیسیون تبصره یک ماده یک قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی استان اقدام به ساخت ‎و ساز غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی می‎کنند.

وی افزود: اراضی کشاورزی از سرمایه‎های ملی و نعمت‎های خدادادی هستند که باید در امر تولید محصولات کشاورزی از آنها استفاده کرد نه در زمینه ساخت و سازهای غیرمجاز و غیرفنی و مهندسی و بدون ضابطه که موجب از بین رفتن این سرمایه‎ها می‎شوند.

مرادی ادامه داد: متخلفان تغییر کاربری‎های غیرمجاز در هر نقطه‎ای از اراضی عملیات تخریب، تغییر کاربری، برداشت شن و ماسه، خاکبرداری، خاکریزی و سنگ‌ریزی داشته باشند، توسط این مدیریت و بر اساس قانون به مراجع قضایی معرفی و تحت تعقیب و مجازات قرار خواهند گرفت.

وی تصریح کرد: مرتکبان به یک تا سه برابر بهای زمین و قلع و قمع بنا محکوم خواهند شد.

مدیر امور اراضی لرستان از متقاضیان تغییر کاربری در اراضی کم بازده خواست برای اخذ مجوز به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‎ها مراجعه و با تشکیل و تکمیل پرونده به این کار اقدام کنند؛ ضمن اینکه به منظور حفاظت از اراضی آبی و دیم که قابلیت کشت و تولید انبوه دارند با صدور مجوز تغییر کاربری موافقت نخواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.