سه شنبه، ۰۱ مهر ۹۳ - ۰۲:۴۳

استاندار البرز از تشکیل شعبه رسیدگی به تخلفات ساخت و سازها در البرز خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه البرز،…

استاندار البرز از تشکیل شعبه رسیدگی به تخلفات ساخت و سازها در البرز خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه البرز، سید حمید طهایی در جمع خبرنگاران با انتقاد از روند تخلفات در ساخت و سازهای غیرمجاز در البرز، اظهار کرد: در حال حاضر شاهد پرونده‌هایی هستیم که عوارض ساخت و ساز آن پرداخت شده، اما بعد از گذشت 6 سال، با صادر نشدن مجوز در یک بخش، مصوبه تخریب بنا صادر شده است. این امر در حالی است که باید 6 سال قبل اخذ مجوزها صورت می‌گرفت.

استاندار البرز با تأکید بر اینکه اغلب ساخت و سازهای غیرمجاز، شبانه صورت می‌گیرد، ادامه داد: پیگیری پروسه طولانی مدت پرونده ساخت و ساز در حلبی‌آبادها و زورآبادهایی که یک شبه ساخته می‌شوند، در نگاه اول دشوار به نظر می‌رسد و همین امر شاکیان را از پیگیری در گام نخست منصرف می‌سازد.

وی افزود: همین عدم پیگیری است که دامنه و گستره این قبیل ساخت و سازها را توسعه می‌دهد. این روند نه تنها در حاشیه‌های شهر که در خیابانهای بالای شهر نیز وجود دارد.

طهایی با طرح این سؤال که چگونه می‌توان پایش مستمری از وضعیت ساخت و سازها در کلانشهر کرج و شهرستانهای پیرامونی داشت؟ تصریح کرد: پلیس ساختمان آنگونه که باید و شاید پاسخگوی روند ساخت و سازها نیست و مناطق روستایی، شهرها و زمین‌های کشاورزی نیز کانون عملیات ساخت و سازهای غیرمجازند.

وی، اجرای طرح پایش مستمر و دائمی نقاط مختلف شهری، روستایی و کشاورزی را در استان راهگشا دانست و گفت: ثبت تصاویر هوایی در بازه زمانی مشخص، اطلاعات جامعی در خصوص تغییرات ساخت و سازها ارائه خواهد داد. می‌توان با رصد ماهیانه نسبت به پیگیری جرایم انجام شده اقدام کرد.

استاندار البرز، اختصاص شعبه رسیدگی به تخلفات ساخت و سازها در دادگستری هر شهرستان را مورد تأکید قرار داد و گفت: ضمن قانون‌گرایی، حق‌الناس نیز نباید ضایع شود و هرگونه اقدامی با اعتدال و به دور از افراط و تفریط صورت گیرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *