شنبه، ۱۵ مهر ۹۶ - ۰۸:۳۷
ساخت چاقو و اسلحه با شهاب سنگ

ساخت چاقو و اسلحه با شهاب سنگ توسط کمپانی آمریکایی کابوت گانز در حالی عملی شده است که سال‌ ها قبل بر اساس…

ساخت چاقو و اسلحه با شهاب سنگ توسط کمپانی آمریکایی کابوت گانز در حالی عملی شده است که سال‌ ها قبل بر اساس یک انفجار بزرگ در جو کره زمین شهاب‌ سنگی در کشور نامبیا ( قاره آفریقا) سقوط کرد که کارشناسان پس از کشف و شناسایی نام – گیبئون – را برای آن در نظر گرفتند و دانشمندان برای مدت طولانی از این شهاب‌ سنگ برای انجام مطالعات خود استفاده می‌کردند تا تاریخچه‌ دقیق‌ تری از کره زمین را به دست آورند اما بعد از این مطالعات این شهاب سنگ سرنوشت دیگری پیدا کرد . در ادامه با میهن پست همراه شوید.

با پایان یافتن این مطالعات علمی ، شرکت آمریکایی «کابوت گانز» که دفتر مرکزی آن در پنسیلوانیا واقع شده است تصمیم گرفت شهاب‌ سنگ را خریداری کند و استفاده‌ های جدیدتری از آن ببرد. در نخستین اقدام بخشی از این شهاب‌ سنگ به دو سلاح دستی تبدیل شد که «گانز مانیتور» پیش‌ تر آن ها را به عنوان گران‌ ترین سلاح‌ ساخته شده در تاریخ معرفی کرد.

ساخت چاقو و اسلحه با شهاب سنگ توسط کمپانی آمریکایی کابوت گانز  در حالی رسانه ای شد که این شرکت آمریکایی – Cabot Guns – که از بزرگترین تولیدکنندگان سلاح‌های دستی لوکس در جهان محسوب می‌شود، در کنفرانس سالانه ۲۰۱۶ NRA که در شهر کنتاکی برگزار شده بود از یک اسلحه ویژه رونمایی کرد که بدنه آن از شهاب سنگ ساخته شده است.

هزاران سال بعد از این اتفاق Cabot Guns تاریخ را تکرار کرد و از آن یک سلاح پیشرفته‌ تر ساخت. این شرکت آمریکایی شهاب سنگ ۳۵ کیلوگرمی را به دو اسلحه دستی تبدیل کرد که یکی از آن ها مخصوص افراد راست‌ دست و دیگری برای افراد چپ‌ دست مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اسلحه منحصر به‌فرد – بیگ بنگ پیستول ست – نام دارد.

راب بیانچین بنیانگذار شرکت کابوت گانز  در خصوص ساخت چاقو و اسلحه با شهاب سنگ توضیح داد که هنرمندان و کلکسیونرها برای سال‌های طولانی شهاب سنگ Gibeon را که ظاهر کریستالی دارد با قیمت‌های بسیار بالا خرید و فروش کردند و شرکت‌های تولیدکننده لوازم لوکس پیش از این بخش‌هایی از شهاب سنگ مذکور را برای ساخت صفحه ساعت، جواهرات و دیگر اشیا هنری مورد استفاده قرار دادند اما این نخستین باری است که یک شرکت از شهاب سنگ وسیله مکانیکی تولید می‌کند.

به هر حال در خصوص ساخت چاقو و اسلحه با شهاب سنگ باید توجه داشت که کار کردن با شهاب سنگ چندان ساده نیست و از نظر متالوژی، این مواد فاقد یکنواختی کامل هستند. شهاب سنگ در طول سفر خود تا کره زمین به هزاران شئ آسمانی برخورد کرده است و به همین خاطر سطح آن بسیار ناهمواره است و البته نباید فراموش کرد که شکل ظاهری این دو سلاح ساخت شده با شهاب سنگ Gibeon مبتنی بر تپانچه معروف «جان موسز براونینگ» ساخته شده در سال ۱۹۱۱ طراحی شده است.

البته بعد از ساخت دو اسلحه کمری با شهاب سنگ Gibeon کار شرکت اسلحه‌ سازی کابوت با این شهاب‌سنگ قیمتی به اتمام نرسید. این مرکز با بخش‌های باقیمانده از گیبئون یک چاقوی خاص برای دفاع شخصی طراحی و ساخته است. تکه سنگ آسمانی گیبئون زمانی که با سطح زمین برخورد کرد شکل نامنظمی داشت و در سال‌ های نخست قبایل آفریقایی از آن در قالب خنجر یا چاقوهای بدوی استفاده می‌کردند. شرکت کابوت برای آنکه از این سنگ ارزشمند به بهترین شکل استفاده کند، مدل سه‌ بعدی آن را تهیه کرد و با تابش پرتوهای الکترونی ، بخش‌ های مختلف سلاح‌ های گرم و چاقوی گرانقیمت از آن ساخته شد.

نکته جالب این است که دو اسلحه کمری مذکور و این چاقو تنها سلاح‌هایی محسوب می‌شوند که از این سنگ گران‌ قیمت ساخته شده‌اند و پس از این هم هیچ سلاح دیگری را نمی‌توان به این شکل ساخت. زیرا گیبئون تنها یک تکه سنگ آسمانی بوده که روی سطح کره زمین سقوط کرده است. از این رو هر فردی که سلاح‌ های مذکور را خریداری کند، شانس این را دارد که یکی از ارزشمندترین ساخته‌های دست بشر را در اختیار داشته باشد.

چاقویی که با این شهاب‌سنگ ساخته شده است – بیگ بنگ نایف – نام دارد. دسته این چاقوی منحصر به‌ فرد با شهاب‌ سنگ گیبئون ساخته شده و شرکت کابوت قیمت آن را ۱۰ هزار دلار اعلام کرده است.

«رابین بیانچین» مدیر شرکت کابوت در خصوص ساخت چاقو و اسلحه با شهاب سنگ گفته:

متخصصانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند پیش‌ تر به من گفته بودند که ساخت چاقو با کاربید تنگستن امکان‌پذیر نیست. قوی‌ترین چاقوهای فولادی در آزمایش‌های راکوِل برای سنجش میزان سختی امتیاز بین ۶۲ تا ۶۴ را کسب می‌کنند. برخی دانشمندان ژاپنی همچنین موفق شده‌اند چاقو با شدت سختی ۶۷ را به تولید برسانند. ولی باید گفت چاقوی ما که با این شهاب‌ سنگ ساخته شده است امتیاز ۷۱ دارد. این یک چاقوی مربوط به نسل‌های آینده است که دسته آن از قدیمی‌ ترین سنگ‌های روی زمین ساخته شده است». از این چاقو فقط پنج عدد ساخته شده است که فروش آن از اواخر ماه جاری آغاز می‌شود.

[highlight]منبع[/highlight] firearmsbrasil  &   cabotgun

9 دیدگاه برای “ساخت چاقو و اسلحه با شهاب سنگ توسط کمپانی آمریکایی کابوت گانز”

 1. احمد گفت:

  عالیه ان

 2. ياوري گفت:

  حتما خیلی هزینه کردن

 3. رهنما گفت:

  بنظرم دقت بالایی باید داشته باشی که شهاب سنگ رو حرومش نکنی

 4. صادق گفت:

  قطعات اسلحه زیاده و ریزه
  جالبه

 5. عباس گفت:

  انسان های اولیه با شهاب سنگ میکوبیدن تو سرطرف

 6. سعيد گفت:

  ١٠ هزار دلار
  باید هم انقد گرون باشه

 7. جوادي گفت:

  تعداد کمی هم ساخته شده

 8. حسين گفت:

  عالیه
  👍

 9. داريوش گفت:

  کار سخت و حساسی بوده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.