پنجشنبه، ۲۵ آذر ۹۵ - ۰۲:۰۱
تزریق بدون درد

ساخت چسب سوزنی برای تزریق بدون درد در مؤسسه فناوری سوئد در حالی انجام شده که این چسب سوزنی دارای سوزن های بسیار…

ساخت چسب سوزنی برای تزریق بدون درد در مؤسسه فناوری سوئد در حالی انجام شده که این چسب سوزنی دارای سوزن های بسیار ریز بوده و روی سطح پوست بیمار قرار می گیرد و می تواند داروی مورد نیاز فرد را بدون هیچ دردی از طریق پوست تزریق کند . برای مشاهده توضیحات بیشتر با میهن پست همراه باشید .

تزریق بدون درد برای بیمارانی کاربرد دارد که تحت شرایط بسیار خاص باید در هر روز چندین بار به وسیله آمپول دارو دریافت کنند . اما جالب است بدانید فرآیند تزریق دارو با استفاده از آمپول از ۱۵۰ سال گذشته تغییرات چشمگیری نداشته و به همان شکل اولیه انجام می شود .

حالا دانشمندان مؤسسه سلطنتی فناوری سوئد برای نخستین بار توانسته اند با قرار دادن سوزن های بسیار ریز روی صفحه ای نازک یک چسب سوزنی  برای تزریق بدون درد بسازند . در این روش از سوزن های بسیار کوتاهی استفاده شده که در زمان تزریق به لایه حاوی اعصاب پوست نفوذ نمی کنند به همین دلیل بیمار کوچکترین احساس دردی نخواهد داشت . همچنین دارو با سرعت بسیار کمتر اما با تاثیر گذاری بیشتری به بدن فرد تزریق خواهد شد .

ساخت چسب سوزنی برای تزریق بدون درد در مؤسسه فناوری سوئد

فرآیند تزریق با استفاده از چسب سوزنی در ۳۰ دقیقه انجام می گیرد و بیمار می تواند در هر جایی از پوست بدن خود حتی در قسمت های چین خورده از این چسب استفاده کند . هر کدام از این چسب های سوزنی از ۵۰ عدد سوزن ضد زنگ تشکیل شده و دارو نیز درون صفحه نازک قرار می گیرد . جنس سوزن ها نیز از نوعی پلیمر نرم موسوم به فیلم اپوکسی است که دارای استحکام بسیار بالایی بوده و در مقابل فشار مقاوم است .

تزیرق با استفاده از چسب سوزنی به غیر از اینکه بدون درد انجام می شود ، فرد را کمتر در معرض خطر گسترش عفونت قرار می دهد . گزارش نحوه ساخت این چسب سوزنی در مجله علمی  PLOS One به چاپ رسیده است .

[highlight]منبع : newatlas[/highlight]

2 دیدگاه برای “ساخت چسب سوزنی برای تزریق بدون درد در مؤسسه فناوری سوئد”

  1. آدرینا گفت:

    مگه میشه سوزن وارد پوست بدن بشه و هیچ دردی نداشته باشه

    1. سیما گفت:

      خیلی عالیه بنظر من. احتمالا دردش انقد نیست که درد محسوب بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.