سه شنبه، ۱۷ فروردین ۹۵ - ۰۸:۵۶

ساخت کوچکترین آنتن تلویزیونی جهان در حالی توسط پژوهشگران مکزیک انجام شده است که بیشتر افراد برای دریافت سیگنال های تلویزیونی دچار مشکل…

ساخت کوچکترین آنتن تلویزیونی جهان در حالی توسط پژوهشگران مکزیک انجام شده است که بیشتر افراد برای دریافت سیگنال های تلویزیونی دچار مشکل بوده و همواره با این چالش دست و پنچه نرم می کنند اما محققان مکزیکی کوچکترین آنتن تلویزیونی دنیا را ساخته اند تا برای همیشه مشکل دریافت سیگنال های امواج کوتاه تلویزیون به کلی حل شود. با میهن پست همراه شوید.

ساخت کوچکترین آنتن تلویزیونی جهان جالب است توسط محققین دانشگاه مورلاس UAEM در مکزیک ساخته شده و آن ها توانسته‌اند شبکه های آنالوگ و دیجیتال را با این آنتن کوچک در حالی با کیفیتی عالی و بخوب دریافت کنند که این آنتن تلویزیون صرفا ۱۱ سانتی متر بلندا ، ۶٫۵ سانتی متر عرض صفحه حامل ، ۶ میلیمتر ضخامتِ خود آنتن و تنها ۱۲ گرم وزن دارد.

کوچکترین آنتن تلویزیونی جهان که یک آنتنِ فضای باز یک چهار ضلعی جمع و جور است در داخل آن از آرایه ای از آنتهای کوچک استفاده شده و این آنتن برای نصب در محلی ثابت (مثل پشت بام) طراحی شده است و برای نصب نیاز به پایه و سایر ملزومات نداشته و این آنتن در دماهای بسیار پایین نیز بسیار خوب عمل می کند.

 کوچکترین آنتن تلویزیونی جهان

کوچکترین آنتن تلویزیونی جهان

جالب است بدانید که قابلیت استفاده از این آنتن در فضای داخلی منزل و حتی قابلیت استفاده از این آنتن برای چند تلویزیون نیز وجود دارد. در عین حال به هیچ جریان برقی برای کارکرد بهتر نیاز ندارد.کوچکترین آنتن تلویزیونی جهان

دکتر مارگاریتا تکپایوتل مدیر این پروژه ساخت کوچکترین آنتن تلویزیونی جهان در دانشگاه UAEM می گوید: «ایده اصلی که در پشت طراحی این آنتن وجود دارد استفاده از مواد جدید و همچنین هندسه طراحی جدید برای ساخت یک آنتن کوچک می باشد.»
وی ادامه در این خصوص به رسانه ها گفته است : زمانی که این آنتن را در کالیفرنیا آزمایش کردیم، توانست هفتاد سیگنال آنالوگ و ۲۸ سیگنال دیجیتال در مکزیکوسیتی را دریافت کرد.

منبع: gizmag

6 دیدگاه برای “ساخت کوچکترین آنتن تلویزیونی جهان در مکزیک + عکس”

 1. سهیلی گفت:

  به درد ما ایرانی ها که نمی خوره ! آنتن خوب برای دریافت برنامه خوبه؟ ما با این آنتن کدوم برنامه تلویزیون ایران رو نگاه کنیم ؟

 2. حسنی گفت:

  البته به کلی سیستم آنتن داره از بین میره ، به نظر من زیاد هم جالب نیست البته برای جهان سومی ها خوبه

 3. ازاد گفت:

  دیگه تا اینترنت هست چه نیازی به انتنه. یه فکری واسه سرعت اینترنت کنین تو رو خدا

 4. نصاب گفت:

  کار دیش رو هم انجام میده؟؟؟؟

  1. چنگیز قیاسی گفت:

   اصولا سازو کار دیش با آنتن دیجیتال تفاوت زیادی داره

 5. سیروان گفت:

  واسه زندگی اپارتمان نشینی امروزی وجود همچین وسایل کوچیک که جای کمتری رو میگیره واقعا نیازه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *