جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۱

به گزارش خبرنگار مهر، محمد ابراهيم الهي تبار بعدازظهر پنجشنبه در جلسه سازمان هاي مردم نهاد اظهار داشت: برای داشتن جامعه توسعه يافته…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد ابراهيم الهي تبار بعدازظهر پنجشنبه در جلسه سازمان هاي مردم نهاد اظهار داشت: برای داشتن جامعه توسعه يافته بايد به انسان محوري توجه خاصي داشته باشيم.

وي با بيان اينكه آموزش افراد و توانمند سازي افراد در جامعه برای مواجهه با بحران از اهميت بالايي برخوردار است، افزود: افراد با توانمندي مي توانند در مواقع تحريم ها و بحران تصميم گيري كنند و در پايداري و توسعه كشور موثر بوده و در قدرتمندي آن نيز تاثير بگذارند.

معاون سياسي امنيتي استاندار همدان ادامه داد: سمن ها و سازمان هاي مردم نهاد فعاليت هاي مختلفي در جامعه دارند و مي توان گفت سمن ها در توانمند سازي افراد براي مواجهه با بحران نقش بسزايي دارند و سازمان هاي مردم نهاد در توانمند سازي جامعه كار ساز هستند.

الهي تبار با بيان اينكه سمن ها واسطه بين دولت و مردم هستند، عنوان داشت: براي پيشبرد اهداف دولت استفاده از ظرفيت هاي مردم نهاد در تشكل ها مي تواند موجب همياري و كمك به دولت باشد.

معاون سياسي امنيتي استاندار همدان با اشاره به اينكه همياري سازمان هاي مردم نهاد موجب كمك به دولت در مسائل اجتماعي است، عنوان داشت: كمك به سازمان هاي مردم نهاد بايد در دستور كار ادارات قرار گيرد.

الهي تبار با بيان اينكه سمن ها ي استان بايد شورا تشكيل داده و مشكلات خود را در آن بيان كنند، افزود: سمن ها بايد مشكلات خود را در اين شورا بيان كرده و مشكلات و مسائل خود را جمع بندي و آن را دسته بندي و در جلسه ها اعلام و به ادارات اعلام كنند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان نيز در اين جلسه اظهار داشت: سمن ها به سه دسته غير دولتي، غير سياسي و غير انتفاعي تقسيم مي شوند و با كمك مالي خود اعضا فعاليت و گروه بزرگي از مردم را هدايت مي كنند.

مهرداد نادري فر در ادامه سخنانش ابراز داشت: بايد زمينه ايجاد سمن ها در استان فراهم و از ظرفيت سمن ها در حوزه هاي مختلف اجتماعي، فرهنگي و بهداشتي و حتي اقتصادي استفاده شود.

وي با تاكيد بر اينكه بايد زمينه فعاليت سمن ها در استان همدان فراهم شود، عنوان داشت: بانك اطلاعات سمن ها ايجاد شده و سمن ها و اعضاي آن مي توانند اطلاعات خود را و زمينه فعاليتشان را در آن ثبت كنند.

نادري فر با بيان اينكه بانك اطلاعات سمن ها براي ساماندهي و سازماندهي سمن ها راه اندازي شده است، بيان داشت: در راستاي ساماندهي سمن ها و امور سازمان هاي مردم نهاد سالن مجموعه ورزشي قدس در اختيار آنها قرار مي گيرد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.