سه شنبه، ۲۷ خرداد ۹۳ - ۰۵:۱۰

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام کرد که اسناد صدها اعدام صورت گرفته در عراق که نشان دهنده وقوع جنایت جنگی…

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام کرد که اسناد صدها اعدام صورت گرفته در عراق که نشان دهنده وقوع جنایت جنگی در این کشور است وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اسکای نیوز، “ناوی پیلای”، کمیسر حقوق بشر سازمان ملل متحد صدها سرباز عراقی توسط عناصر داعش را محکوم کرد.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام کرد که اسناد صدها اعدام صورت گرفته در عراق که نشان دهنده وقوع جنایت جنگی در این کشور است وجود دارد.

ناوی پیلای همچنین درباره آسیب پذیری حاد شهروندان غیر نظامی در درگیری های مناطق تحت کنترل داعش هشدار داد.

وی در مورد تشدید اوضاع عراق و اعدام های جمعی و همچنین آوارگی حدود نیم میلیون عراقی همزمان با پیشروی داعش هشدار داد.

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل نیز اعدام صدها عراقی را محکوم کرد و از فتوای آیت الله سیستانی درباره وحدت عراق استقبال کرد.

داعش در بیانیه ای مدعی شد که طی چند روز اخیر 1700 سرباز عراقی در شهر تکریت را اعدام کرد و در عین حال تصاویر به رگبار بستن آنها را منتشر کرد.

داعش روز یکشنبه اعلام کرد که این گروه تروریستی 1700 دانشجوی دانشکده نیروی هوایی عراق را در پایگاه “سباکیر” در شمال “تکریت” اعدام کرده است.

داعش در این بیانیه تصاویری مربوط به اعدام گروهی در یک مزرعه را منتشر کرده است که در آن پنج نفر مشاهده می شوند که لباس نیروهای امنیتی بر تن دارند و با مسلسل به این دانشجویان شلیک می کنند .

تروریستهای داعش با کمک حامیان خارجی خود هفته گذشته با حمله به شهر موصل ، این شهر را به تصرف خود در آوردند و صدها نفر از شهروندان بی گناه را قتل عام کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.