دوشنبه، ۰۵ خرداد ۹۳ - ۰۱:۲۰

جلیل جعفری عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، درباره برخی اخبار درباره ادغام سازمان انرژی اتمی با…

جلیل جعفری عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، درباره برخی اخبار درباره ادغام سازمان انرژی اتمی با سازمان انرژی های تجدید پذیر گفت: ادغام این دو سازمان مطرح نیست و قطعا هم چنین موضوعی نمی تواند مطرح باشد.

وی افزود: سالها پیش و در حدود قبل از سالهای 75، سازمان انرژی های نو داخل سازمان انرژی اتمی بود اما از این سازمان جدا و مستقل شد زیرا این دو سازمان با هم سنخیتی ندارد، انرژی اتمی نه با چیزی ادغام می شود و نه چیزی به آن اضافه می شود؛ انرژی اتمی همان انرژی اتمی باقی می ماند.

دبیر کمیته انرژی اتمی کمیسیون انرژی مجلس گفت: تنها بخشی از انرژی اتمی برای تولید برق است اما بخش های مهم دیگر استفاده از انرژی هسته ای در صنعت، کشاورزی، درمان و تشخیص است از این رو بسیاری از بخش های آن با انرژی های نو سنخیتی ندارد.

جعفری با بیان اینکه طرحی با عنوان ادغام سازمان بهره وری با سازمان انرژی های نو در کمیسیون انرژی به تصویب رسیده است، افزود: بناداریم با این ادغام و تشکیل یک سازمان جدید، بخش انرژی های نو را تقویت کنیم. 

نماینده مردم خلخال در مجلس ادامه داد: این طرح در کمیسیون انرژی به تصویب رسیده و جزئیات آن نیز بررسی شده از این رو در نوبت ارائه به صحن علنی مجلس برای بررسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.