جمعه، ۲۳ خرداد ۹۳ - ۰۴:۳۰

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن نظافتی افزود: با توجه به تماس های مکرر زائران با سازمان و ادارات حج و زیارت استان ها…

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن نظافتی افزود: با توجه به تماس های مکرر زائران با سازمان و ادارات حج و زیارت استان ها در خصوص سفر به عتبات در این ایام، در بخشنامه ای به ادارات حج و زیارت استان ها و دفاتر مرکزی کارگزاران سراسر کشور، با وجود امنیت کافی در شهرهای نجف و کربلا، زائرانی که در این ایام عازم عتبات هستند، در صورت نگرانی می توانند از سفر خود انصراف دهند و خسارت از آنان دریافت نمی شود.

وی تأمین سلامت و امنیت زائران را اولویت سازمان حج و زیارت اعلام و اضافه کرد: همچنین بر اساس این بخشنامه علاوه بر این که از زائران انصرافی خسارت دریافت نمی شود؛ نوبت آنان برای اعزام در آینده محفوظ خواهد بود.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت خاطر نشان کرد: بخشنامه اخیر درخصوص دریافت نکردن خسارت از زائران انصرافی، فقط تا پایان این دوره از اعزام های عتبات که تا31خرداد ادامه خواهد داشت، اجرایی خواهد بود.

بر اساس تمهیدات سازمان حج و زیارت برای تأمین امنیت و سلامت بیشتر زائران ایرانی عتبات عالیات، تا اطلاع ثانوی پروازهای عتبات به فرودگاه نجف انتقال یافت و زیارت کاظمین از برنامه سفر عتبات حذف شد و زائران چهار شب در کربلا و سه شب در نجف اسکان داده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.