پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۴۲

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار در جلسه بررسی پیش نویس قانون مدیریت بحران کشور که با…

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار در جلسه بررسی پیش نویس قانون مدیریت بحران کشور که با حضور صاحبنظران و متولیان ستاد حوادث غیر مترقبه کشور در دو دهه گذشته تشکیل شده بود، افزود: کشور ما در یک قرن گذشته شاهد وقوع حوادث غیر مترقبه متعددی از زلزله های تاریخی نظیر رودبار، طبس، بم و ارسباران، سیل های مهیب، خشکسالی های شکننده و طولانی مدت، رانش زمین و آتش سوزی در مناطق جنگلی و عرصه های طبیعی کشور بوده است.

وی ادامه داد: در بحث مدیریت حادثه به ویژه در دوران بعد از انقلاب قوانین و آیین نامه هایی به تصویب رسیده و اجرا شده است که قانون فعلی یکی از جامع ترین آنهاست.

وی افزود: قانون آزمایشی تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور اگر چه در عمل نقاط ضعفی داشته است اما حاصل تجربیات چندین دهه کشور در امر مدیریت بحران است.

رییس شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور تصریح کرد سازمان مدیریت بحران در جلسات کارشناسی و کمیسیون های مجلس در تعریف ساختار جدید در قالب یکی از معاونت های رییس جمهوری یا تشکیل وزارتخانه جدید مطرح شده است، اما با توجه به جایگاه وزارت کشور به عنوان یک دستگاه فرابخشی و اشراف آن به کوچکترین حوزه های اداری تقسیمات کشوری، تعریف سازمان مدیریت بحران کشور به عنوان یکی از معاونت های این وزارتخانه بهترین گزینه بوده و نتایج موثری در مدیریت حوادث خواهد داشت.

وی گفت: در بررسی و ارایه پیشنهادهای اصلاحی به قانون فعلی تاکنون6500 نفر ساعت جلسه کارشناسی برگزار شده است که در فرصت باقی مانده همچنان پذیرای نظرات متخصصین این امر هستیم.

معاون وزیر کشور خاطر نشان کرد: با این وجود میخواهیم یک جمع بندی از تمامی نظرات داشته و در قالب لایحه اصلاح قانون موجود به دولت و مجلس ارایه شود.

مهندس نجار در بحث تشریحی خود مخاطرات ناشی از وقوع زلزله را در مقایسه با سایر پدیده های طبیعی و سایر حوادث، مهم ترین موضوع در مدیریت بحران کشور دانست و بر تکیه قانون جدید بر اقدامات پیش گیرانه ، حضور فعال صنعت بیمه در جبران خسارات و همچنین مستند سازی منجر به فعالیت های پیش گیری و پشتوانه مالی سازمان تاکید کرد.

اجتمام(1)**1293**1588

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.