سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۱:۳۳

به گزارش خبرنگار اورژانس it باشگاه خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی نصر کشور، محمد حسین پاشنه طلا با اعلام این خبر…

به گزارش خبرنگار اورژانس it باشگاه خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی نصر کشور، محمد حسین پاشنه طلا با اعلام این خبر افزود: فصل جدیدی از تعاملات سازنده فیمابین شورای سیاستگذاری تجارت الکترونیکی کشور، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت و نظام صنفی رایانه‌ای کشور با انتخاب سازمان به عنوان یکی از 5 کلیددار مرکز ریشه گواهی الکترونیکی کشور آغاز شد.
 
وی بیان کرد: رشد اقتصادی در بخش اقتصاد اینترنتی جهان بالغ بر 10 درصد برآورد می‌شود، حال آنکه اقتصاد اینترنتی در ایران با وجود زیرساخت‌های قابل قبول هنوز از سهم مناسبی در اقتصاد ملی ایران برخوردار نیست. این در حالی است که نرخ رشد اقتصاد سنتی ایران بر اساس گزارش دولت، منفی است.

وی با اشاره به اینکه رشد اقتصادی 10 درصدی در کمتر اقتصادی امروز مشاهده می‌شود، زمینه سازی سریع دولت برای الحاق و بهره برداری ایران از اقتصاد اینترنتی را از عوامل بسیار مهم رشد اقتصادی و خروج از رکود تورمی موجود در کشور اعلام کرد.

دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در بخش دیگری از سخنان خود افزود: دستیابی به توسعه در هیچ جای دنیا بدون توجه به رکن سوم توسعه اتفاق نیافتاده است و دولت توسعه گرا به عنوان رکن اول، بخش خصوصی به عنوان رکن دوم و جامعه مدنی به عنوان رکن سوم توسعه با بهره گیری از رکن چهارم که رسانه و مطبوعات تلقی می‌شوند به اتفاق هم توسعه را رقم می زنند.

به گفته وی در این راستا سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به عنوان بزرگترین نهاد فراگیر مبتنی بر قانون با داشتن بیش از 10 هزار عضو حقیقی و حقوقی و کلیه فعالان فناوری اطلاعات ایران، جامعه مدنی فناوری اطلاعات کشور را به عنوان رکن سوم توسعه در خود میزبانی می‌کند.

وی ادامه داد: جامعه مدنی فناوری اطلاعات ایران آمادگی دارد در کنار دولت، در جهت خروج از رکود تورمی کشور وارد عمل شود و در این راستا از دولت می‌خواهد توسعه اقتصاد اینترنتی و حرکت به سمت اقتصاد مبتنی بر فناوری اطلاعات را به عنوان یکی از استراتژی‌های اصلی خود قرار داده و به منحنی رشد 10 درصدی این اقتصاد توجه ویژه کند.
 
پاشنه طلا ادامه داد: در حال حاضر نظام صنفی رایانه‌ای کشور در حال بازآرایی نظام تعاملات خود با ارکان سیاستگذاری تجارت الکترونیکی کشور است و در این راستای ضمن تقویت حضور خود در شورای سیاستگذاری تجارت الکترونیکی کشور، تولیدکنندگان و واردکنندگان محصولات و خدمات فناوری اطلاعات کشور را برای جهت گیری به سمت اقتصاد الکترونیکی ترغیب می کند.
 
وی در عین حال ضمن تشکر ویژه از ارکان شورای سیاستگذاری تجارت الکترونیکی کشور، ابراز امیدواری کرد که دریافت این کلید سرآغاز همکاری‌های گسترده تر دولت با نظام صنفی رایانه ای کشور برای توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی باشد.

پاشنه طلا در پایان ضمن اعلام آمادگی همه جانبه سازمان نظام صنفی کشور برای حمایت از آنچه وی از آن به سیاست‌های اینترنتی دولت نام می برد، خواستار آغاز ارتباطات گسترده دولت با ارکان سوم توسعه در همه بخش های اقتصادی شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.