یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۵:۴۰

به گزارش خبرنگار مهر، علی فرج‌زاده‌ها ظهر یکشنبه در نشست بررسی وضعیت سرمایه‌گذاری و اجرای طرح آب درمانی در شهر آبگرم که در…

به گزارش خبرنگار مهر، علی فرج‌زاده‌ها ظهر یکشنبه در نشست بررسی وضعیت سرمایه‌گذاری و اجرای طرح آب درمانی در شهر آبگرم که در استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: قزوین هنوز نتوانسته جایگاه خود را در حوزه گردشگری پیدا کند و یکی از دلایل آن عدم حمایت لازم از سرمایه گذاران و طولانی شدن روند صدور مجوز است.

فرج‌زاده‌ها بیان کرد: به منظور کمک به توسعه گردشگری استان سازمان همیاری‌ها با استفاده از ظرفیت همه شهرداری‌های استان آمادگی کامل دارد برای تسریع در اجرای طرح مهم آب درمانی با مشارکت بخش خصوصی وارد کار شود تا بتوانیم کاری ماندگار برای توسعه استان را محقق کنیم.

مدیرعامل سازمان همیاری‌های شهرداری قزوین تصریح کرد: در اجرای این طرح به حمایت جدی استانداری و معاونت عمرانی و نیز فرمانداری آوج و شهرداری آبگرم نیازمندیم تا برای تملک زمین پیش بینی شده اقدام مقتضی در کوتاهترین زمان صورت گیرد.

فرج زاده‌ها بیان کرد: برای این طرح نیازمند حداقل 20 هکتار زمین در منطقه مناسب و قابل دسترسی برای مردم و مسافران هستیم تا طرحی اقتصادی را عملیاتی کنیم که برای این بخش بیش از 20 میلیارد تومان هزینه نیاز است.

در ادامه اکبر بهنام جو سرمایه گذار داوطلب مشارکت در اجرای طرح آب درمانی در آبگرم گفت: با مطالعه و بازدید از چند مجتمع بزرگ آب درمانی در کشورهای اروپایی و داشتن دانش و تجربه لازم آمادگی داریم در این کار با استان قزوین همکاری کنیم.

وی افزود: تلاش خود را برای رونق گرفتن شهر به کار خواهیم بست تا با استفاده از ظرفیت و نعمت های خدادادی در دل زمین بتوانیم مردم منطقه را از سود اقتصادی طرح نیز برخوردار کنیم.

محمد علی حضرتی ها مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین هم در این جلسه گفت: اگر قرار است رقابت بین بخش خصوصی ایجاد شود باید متوازن و عادلانه باشد تا هر کس که توان مالی و دانش آن را دارد در اولویت قرار گیرد تا کار انحصاری نشود و شائبه رانت خواری نداشته باشد.

وی افزود: اجرای طرح آب درمانی کاری پیچیده و پرهزینه است و با توجه به وضعیت رسوبی آّب گرم منطقه لازم است پیش بینی تصفیه و فاضلاب آن نیز انجام شود تا در آینده دچار مشکل نشویم و طراحی شهری نیز بسیار مهم است لذا پیشنها می شود از امروز به فکر طراحی کمربندی غربی برای تسهیل در رفت و آمد و دسترسی به این طرح باشیم.

در این جلسه مقرر شد در مدت یک هفته زمین مناسب شناسایی و به استانداری اعلام شود تا پیگیری لازم برای انجام مقدمات آن صورت گیرد.       

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.