سه شنبه، ۰۴ اسفند ۹۴ - ۱۰:۱۱

ساعت سه بعدی آفتابی با نمایشی دیجیتالی این روزها در فضای مجازی در حالی توانسته است به عنوان سوژه جالبی مورد توجه کاربران…

ساعت سه بعدی آفتابی با نمایشی دیجیتالی این روزها در فضای مجازی در حالی توانسته است به عنوان سوژه جالبی مورد توجه کاربران قرار بگیرد که هر کسی می تواند آن را از فروشگاه Etsy سفارش و خریداری کند تا این ساعت زیبای آفتابی را که نمایش زمان در آن به صورت دیجیتالی نمایش داده می شود را در کلکسیون خود داشته باشد. با میهن پست همراه شوید.

ساعت سه بعدی آفتابی با نمایشی دیجیتالی که توسط پرینتر سه بعدی ساخته می شود ساختاری به ظاهر ساده دارد که متشکل شده است از ۵ قطعه پلاستیکی که با ۴ پیچ و مهره در اندازه های مختلف و در کمترین طمان ممکن توسط هر فردی می تواند مونتاژ و مورد استفاده قرار بگیرد.

طرز کار و نمایش زمان در این ساعت سه بعدی آفتابی ، دیجیتالی که هیج نیازی به انرژی خاصی بغییر از نور آفتاب ندارد ، به این صورت است که با عبور نور خورشید از پشت آن با توجه سوراخ هایی که در بدنه اصلی این ساعت آفتابی جالب توسط پرینتر سه بعدی ایجاد شده است ، سایه ای جالب که همان نمایش زمان است را به صورت دیجیتالی نمایش می دهد که البته در بعضی مواقع اختلافی ۱۰ تا ۲۰ دقیقه ای با زمان واقعی را به استفاده کننده اش نمایش می دهد.

این ساعت با شیوه نمایش دیجیتال توسط Mojoptix طراحی شده که این طراحی جالب به وسیله نرم افزار رایگان OpenSCAD انجام گرفته است و یک پرینتر سه بعدی Ultimaker 2 با استفاده از مواد اولیه پلاستیک از نوع ABS،این ساعت را در زمان حدود ۳۵ ساعت تولید کرده است.

محصول نهایی دارای اسلات های برش خورده کوچک است که در نگاه اول به هیچ وجه نمی توان کاربرد و قابلیت های آن را حدس زد و تنها در زمانی که در قسمت مناسب تابش نور خورشید قرار گیرد،تصاویر زمان به در فونت دیجیتال بر روی زمین نمایش داده می شوند.این ساعت در فروش اینترنتی با قیمتی در حدود ۷۷ دلار قابل دسترس است و حتی می توان از نمونه های خیلی بزرگتر آن برای سیستم های شهری و اداری نیز بهره برد.

بد نیست بدانید که در زمان تعویض فصل نیاز به جا به جایی این ساعت است.طراحی آن بسیار تخصصی و جذاب بوده است چرا که تبدیل یک فناوری باستانی برای نمایش ساعت دیجیتال بسیار کار سختی خواهد بود.

با هم در میهن پست تصاویری زیبا و دیدنی از این ساعت سه بعدی آفتابی ،دیجیتالی را تماشا می کنیم.

[highlight]منبع: mymodernmet[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.