یکشنبه، ۰۴ مهر ۹۵ - ۰۹:۵۴
ساعت غول پیکر اسکانیا

ساعت غول پیکر اسکانیا که موتور آن با ۱۴ تریلی کار می کند در حالی ساخته شده و این روزها مورد توجه قرار…

ساعت غول پیکر اسکانیا که موتور آن با ۱۴ تریلی کار می کند در حالی ساخته شده و این روزها مورد توجه قرار گرفته است که شرکت سوئدی اسکانیا در اقدامی خلاقانه موفق شد بزرگترین ساعت ساخته شده از چندین تریلی‌ را در فضایی وسیعی در حالی که با سرعتی منظم به دو هم می چرخندخلق کند و طوری که این ساعت عقربه ای عظیم با حضور ۱۴ تریلی و ۹۰ راننده و در فضایی به وسعت ۷۰ هزار متر مربع ایجاد شد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

این ساعت غول پیکر اسکانیا که در واقع موتورش ۱۴ تریلی به همراه ۹۰ راننده بود، پس از شروع به تیک تاک به مدت ۲۴ ساعت کار کرد. برای خلق این ساعت غول پیکر خودرویی، تریلی هایی که نقش عقربه ثانیه شمار را داشتند باید هر ۶۰ ثانیه یک دور کامل را به مدت ۲۴ ساعت طی می‌کردند.

برای ساخت این ساعت غول پیکری کامیون های داخلی بایستی با سرعت متوسط ۱۳ کیلومتر در ساعت و کامیون های خارجی باید با سرعت ۵۳ کیلومتر حرکت می‌کردند ، طوری که کامیون هایی که نقش عقربه های ثانیه و دقیقه شمار را داشتند باید برای اینکه این ساعت عظیم تیک تاک به موقعی داشته باشد، باید با هماهنگی کامل شروع به حرکت و توقف می‌کردند. ساعت غول پیکر اسکانیا

استفان آرواس رئیس بخش ارتباطات بازاریابی اسکانیا در خصوص ساخت ساعت غول پیکر اسکانیا می گوید:

تریلی‌ها خودروهای بزرگ و قدرتمندی هستند اما در عین ابزارهایی هستند که همانند ساعت طراحی پیچیده ای دارند اما برای ساخت این ساعت غول پیکر ما در برج کنترل برای جلوگیری از توقف غیرمنتظره هر یک از تریلی‌ها، دائما روی تک تک آنها نظارت داشته و آن ا را به صورتی کاملا دقیق رصد می کردیم و در این ساعت هر تریلی مسئول انجام یک وظیفه خاص بود و یک نظارت و تحلیل دائم توسط تیم اسکانیا انجام این عملیات مبتکرانه را ممکن ساخت.

الین انگشتروم، راننده کامیون در شرکت اسکانیا که نقش مهمی در عقربه ثانیه شمار داشت و تمام دیگر کامیون ها باید از وی پیروی می‌کردند نیز گفته : چالش برانگیزترین قسمت این ماموریت طولانی دقت و وقت شناسی بوده و خلق این ساعت در واقع سنجش قرارگیری در مسیر، حفظ سرعت و دنبال کردن تک تک ثانیه ها طی ۲۴ ساعت بود. تمام راننده ها می بایست در هماهنگی دقیق و کامل قرار میگرفتند تا این پروژه محقق شود.

البته باید گفت که این اقدام یعنی ساخت ساعت غول پیکری توسط کمپانی اسکانیا چیزی نبوده است جز تبلیغ برای محصولات خود که در رقابت با سایر کمپانی ها در فروش محصولاتش با در چند سال اخیر با اقبال خاصی مواجه نشده است.

 

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight]scania[/highlight]

2 دیدگاه برای “ساعت غول پیکر اسکانیا که موتور آن با ۱۴ تریلی کار می کند + ویدیو”

  1. مرادی گفت:

    خیلی جالب و دیدنیه

  2. خوش سیما گفت:

    بازم کارافرینی ولی از نوع خیلی سختش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.