چهارشنبه، ۲۶ آبان ۹۵ - ۱۱:۴۹
ساعت هوشمند جدید

ساعت هوشمند جدیدی که با گرمای بدن شارژ می شود در حالی توسط شرکت صنایع ماتریکس در کالیفرنیا ساخته شده است که این ساعت…

ساعت هوشمند جدیدی که با گرمای بدن شارژ می شود در حالی توسط شرکت صنایع ماتریکس در کالیفرنیا ساخته شده است که این ساعت با استفاده از فناوری ترموالکتریک از گرمای سطحی پوست بدن کاربر می تواند خودش را شارژ کند . برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید .

ساعت هوشمند جدید ساخته شده توسط این شرکت دارای حسگر هایی مانند گام شمار ، شاخص BMI و شاخص میزان مصرف کالری بوده و می تواند با یک گوشی هوشمند همگام سازی شود . در این صورت تمامی اعلان های موجود روی گوشی به ساعت منتقل شده و روی نمایشگر آن نمایش داده خواهد شد .

[box type=”success” ]ترموالکتریک تبدیل مستقیم اختلاف دما به ولتاژ الکتریکی و یا برعکس آن است. یک دستگاه ترموالکتریک وسیله‌ای است که در صورت وجود اختلاف دما در دو سر آن، یک اختلاف پتانسیل پدید می‌آید و برعکس در صورت اعمال ولتاژ به دو سر آن اختلاف دما ایجاد می‌شود[/box]

استفاده از چنین فناوری برای ساخت وسایل الکتریکی هوشمند تا به حال انجام نشده بود . اما حالا دانشمندان شرکت ماتریکس توانسته اند با گرمایی که از سطح پوست خارج می شود یک ساعت که دارای چندین حسگر و یک بلوتوث برای همگام سازی با گوشی است را راه اندازی کنند .

با فناوری ترموالکتریک به کار رفته در این ساعت هوشمند دیگر نیازی به استفاده از هیچ شارژر و یا منبع الکتریکی برای راه اندازی باتری های آن نیست تنها کافیست آن را به روی مچ دست بسته و از آن استفاده کرد .

البته محققان تنها توانسته اند یک ساعت هوشمند با این قابلیت های محدود را با استفاده از این فناوری راه اندازی کنند اما با پیشرفته تر شدن آن می توان گفت دیگر زمان زیادی تا شارژ گوشی های هوشمند جدید با فناوری ترموالکتریک باقی نمانده است .

با هم در میهن پست تصاویری از ساعت هوشمند جدید که با گرمای بدن شارژ می شود را تماشا می کنیم.

[highlight]منبع : gizmodo[/highlight]

3 دیدگاه برای “ساخت ساعت هوشمند جدید که با گرمای بدن شارژ می شود”

 1. اداک گفت:

  یعنی توو هوای سرد کار نمی کنه؟!!

  1. دالاهو گفت:

   در هوای سرد که دمای داخلی بدن تغییر نمیکنه.پس در کار ساعت مشکلی بوجود نمیاد

 2. حمید گفت:

  فناوری جالبی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.