شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۱:۰۰

به گزارش ایرنا، روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه روز شنبه به نقل از بهرام خانی افزود: کرمانشاه با توجه به شرایط اقلیمی…

به گزارش ایرنا، روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه روز شنبه به نقل از بهرام خانی افزود: کرمانشاه با توجه به شرایط اقلیمی و تنوع آب و هوایی و برنامه های توسعه ای که در زمینه زراعت، باغات و احیای مراتع در دست اقدام دارد یکی از قطب های مهم و مناسب برای توسعه زنبورداری می باشد.

وی اظهار کرد: ایران با تولید سالیانه 50 هزار و 351 تن عسل رتبه اول خاورمیانه را دارد و استان کرمانشاه با تولید دو هزار و 59 تن از نظر میانگین تولید عسل به ازای هر کندوی مدرن رتبه ششم کشور را در اختیار دارد.

وی افزود: تعدادی واحد تولید عاج موم و کندوسازی و دو واحد بسته بندی عسل (یک واحدغیر فعال) در استان وجود دارد که در صورت توسعه واحدها و تشکیل تشکلهای خصوصی می توانند در راستای توسعه صنایع تبدیلی، بسته بندی عسل، وسایل و تجهیزات کندوسازی، بازاریابی و صادرات فعالیت کنند.

عسل، ماده غذایی بسیار غنی و انرژی بخشی است که حدود 80 درصد از قندهای ساده یا مونوساکاریدها ساخته شده و هر100 گرم آن 320 کالری ایجاد می کند این مونو ساکاریدها بسرعت جذب می شوند و اثر انرژی بخشی خود را آشکار می کنند.

علاوه بر اثر کالری زایی، عسل دارای ویتامین های متعددی از قبیل تیامین، ریبوفلاوین، اسیدنیکوتینک، اسید اسکوربیک، پیریدوکسین و ویتامین کا است.

عسل علاوه براینکه یک غذای کامل است یک اکسیر پرانرژی نیز است به طوری که سالیان سال به عنوان دارو برای درمان بیماریها مورد استفاده قرار گرفته و مصرف آن در عرض چند دقیقه به شخص نیرو می دهد و تحمل بافتی و قدرت ترمیم آن را افزایش می دهد.

عسل خواص شگفت انگیزی برای سلامتی اعضای بدن دارد از جمله پیشگیری از حملات قلبی، التیام زخم ها، افزایش انرژی بدن، تقویت ماهیچه ها و درمان بیماری MS مؤثر است.

567

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.