چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۵:۵۶

به گزارش خبرنگار مهر، جواد یاوری ظهر چهارشنبه در نشستی با حضور خبرنگاران اظهار داشت: اواخر سال گذشته در زمینه جلوگیری و کاهش…

به گزارش خبرنگار مهر، جواد یاوری ظهر چهارشنبه در نشستی با حضور خبرنگاران اظهار داشت: اواخر سال گذشته در زمینه جلوگیری و کاهش آسیب های مواد مخدر در سطح شهرستان آبیک طرح پاکسازی ظاهری را آغاز کردیم و این طرح را در تعطیلات نوروز سال جاری نیز ادامه دادیم.

وی تصریح کرد: در ادامه طرح های مقابله ای در حوزه مواد مخدر در آبیک امسال را با عنوان مبارزه با مواد مخدر نامگذاری کردیم تا عزم جدی خود را در مبارزه با قاچاقچیان و تولید کنندگان اعلام کنیم.

این مسئول ادامه داد: اجرای طرح های بسیار خوب در مبارزه با توسعه مواد مخدر سبب شد امروز در شهر آبیک تولید کننده و توزیع کنندگان توان فعالیت نداشته باشد و همه فعالیت ها و انتقال ها از شهرهای مجاور صورت می گیرد.

یاوری یادآورشد: سه نفر از قاچاقچیان را در شهرهای مجاور دستگیر کردیم که یکی از آنها کارگاه تولید شیشه در استان البرز ایجاد کرده بود که پلیس مواد مخدر آبیک با ورود به این موضوع وی را دستگیر کرده و تحویل مراجع قضایی داد.

وی بیان کرد: مبارزه با قاچاقچیان و تولید کنندگان مواد مخدر با جدیت ادامه خواهد داشت و با کمک پلیس مواد مخدر آبیک شهرهای دیگر را نیز برای قاچاقچیان نا امن خواهیم کرد و فرصت فعالیت و جولان در آبیک را به آنها نخواهیم داد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک عنوان کرد: البته یک کارگاه تولید شیشه در شهر آبیک و در یک منزل مسکونی ایجاد شده بود که تولید کنندگان آن از خارج از استان آمده بودند که پس از شناسایی، عوامل آن دستگیر شده و از این کارگاه نیز پنج کیلوگرم مواد مخدر کشف و ضبط شد.

برنامه های پیشگیرانه با جدیت دنبال می شود

وی تصریح کرد: در برنامه های پیشگیرنه سخنرانیهای متعددی در مدارس صورت گرفت و در زمینه های حمل سلاح سرد، مواد روانگردان، استفاده از سایتها و شبکه های مجازی اطلاع رسانی شد و در مرحله بعد و در همین راستا جلساتی را نیز با انجمن اولیا  برگزار خواهیم کرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: زمان آن گذشته است که به خانواده ها بگوییم ماهواره ها را جمع آوری کنند بلکه امروز باید شیوه های درست استفاده کردن از ماهواره را آموزش دهیم.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک گفت: سرقت با 415 پرونده، توهین 354، ضرب و جرح عمدی 352، تهدید 258، نگهداری مواد مخدر 243 بیشترین پرونده را به خود اختصاص داده اند.

وی بیان کرد: در چند سال گذشته 9 فقره حکم اعدام صادر شد که هشت فقره محکوم به عفو و حبث ابد شدند که اگر حبث ابد به صورت کامل اجرایی شود تأثیر آن از اعدام بیشتر خواهد بود.

یاوری ادامه داد: آمارهای شش ماهه اول سالهای جاری نشان میدهد در شهرستان آبیک از سال 90 جرایم به شدت کاهش یافته است و خوشبختانه از 3368 پرونده تشکیل شده در سال 90 به 2302 پرونده در سال 93 رسیده و در نیمه امسال هیچ قتل عمدی در شهرستان آبیک صورت نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.