پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۵۲

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: امامزاده حسین (ع) امامزاده شاخص استان است که باید نگاه ملی به آن شود که…

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: امامزاده حسین (ع) امامزاده شاخص استان است که باید نگاه ملی به آن شود که توسعه آن نیاز به همدلی مسئولین دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی در ستاد ساماندهی و توسعه آستان مقدس امامزاده حسین (ع) که شب گذشته در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: بافت حرم امامزده حسین (ع) طبق الگوهای سنتی است در طرح توسعه باید توجه داشته باشیم که این بافت تغییر پیدا نکند و در طراحی المان‌ها دقت شود با مستند‌ها و سوابق در تناقض نباشد.

وی ادامه داد: امامزاده حسین (ع) امامزاده شاخص استان است که باید نگاه ملی به آن شود که توسعه آن نیز کار سنگینی است و نیاز به همدلی مسئولان دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین تصریح کرد: در بحث توسعه آستان مقدس امامزاده حسین در خصوص توسعه شبستان و ظرفیت کنونی طرحی دیده نشده است چراکه هم اکنون ظرفیت بارگاه و دور حرم حدود صد نفر است که اگر توسعه یابد طبیعتا این مقدار بیشتر می‌شود.

وی پیشنهاد کرد: مبلغی از اعتبار پروژه را برای مسقف کردن آستان مقدس و ایجاد شبستان اختصاص دهیم که کاری ارزشمندی است.

نوروزی تشریح کرد: با توجه به قداست و حساسیت این مکان در طرح توسعه و ساماندهی باید بیشتر توجه شود چراکه در سال گذشته به علت سنگ فرش قسمتی از حیاط آستان مقدس امامزاده حسین (ع) باعث ایجاد مشکلاتی شد.

وی ادامه داد: برگزاری جلسات با حضور نمایندگان مجلس و خبرگان و سایر مسئولان استانی سبب می‌شود که از ایجاد این مسائل جلوگیری شود و مشکلاتی از این قبیل ایجاد نشود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح اعتبارات از محل منابع استانی، اداره کل اوقاف وکمک‌های مردمی تامین می‌شود، یادآور شد: قرار بود ۱۰ میلیارد تومان از محل اعتبار صندوق راسخون پرداخت کنیم که در آینده نزدیک دو میلیارد تومان به حساب واریز می‌شود.

منوچهر حبیبی معاون امور عمرانی استاندار قزوین در ادامه این جلسه خاطرنشان کرد: در سه ماهه اخیر اقدامات اساسی در خصوص ساماندهی آستان مقدس امامزاده حسین (ع) با همدلی و همکاری دستگاه‌ها صورت گرفته است و در آینده نزدیک شاهد اجرایی شدن این پروژه هستیم.

وی افزود: نقدینگی و تامین اعتبار از مسائل اساسی این پروژه است که با کمک اداره کل اوقاف و امور خیریه تامین می‌شود.

حبیبی تصریح کرد: دفتر رسیدگی به امور توسعه در آستان مقدس امامزاده حسین (ع) همزمان با ولادت امام علی (ع) راه‌اندازی می‌شود که فضا و مکان آن را اداره کل اوقاف تهیه می‌کند.

برگزاری جلسات ستاد ساماندهی هر ماه یک بار در دفتر جدید، ‌ جلسه با خادمان آستان مقدس عبدالعظیم حسنی (ع) و بازدید اعضاء ستاد از این مکان مقدس به منظور کسب تجربه و استفاده از کمک‌های مردمی در توسعه این طرح، از مصوبات این جلسه بود.

به گزارش ایسنا، طرح جامع با همکاری و مشارکت شهرداری، اداره کل اوقاف، اداره کل میراث فرهنگی و اداره کل، راه و شهرسازی در حال اجرا می‌باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.