دوشنبه، ۱۲ خرداد ۹۳ - ۰۶:۲۳

به گزارش خبرگزاری مهر، علی‌اوسط هاشمی در نشست شورای مبادلات مرزی استان با تشریح سفر اخیر خود به کشور پاکستان و دیدار با…

به گزارش خبرگزاری مهر، علی‌اوسط هاشمی در نشست شورای مبادلات مرزی استان با تشریح سفر اخیر خود به کشور پاکستان و دیدار با مقامات پاکستانی اظهار داشت: در حال حاضر 54 قلم کالا از بازارچه‌های مرزی وارد استان میشود.

وی با اشاره به اینکه در صورت نیاز کشور به ورود کالاهای بیشتر این مقدار قابل افزایش است افزود: در حال حاضر 12 بازارچه مرزی در سطح استان در حال فعالیت است.

وی خطاب به مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان گفت: برای حل مشکل مرزنشینان و افزایش رونق و تجارت در بازارچه‌های مرزی راههای وصول به بازارچهها تسهیل و احداث جاده‌های جدید باید در اولویت قرار گیرد.

هاشمی با بیان اینکه بخشی از درآمد مرز باید به توسعه استان تعلق گیرد ادامه داد: برای عمران و آبادانی مناطق مرزی و ساماندهی بازارچه‌های مرزی همچنین رونق بخشیدن به کسب و کار مرزنشینان باید بخشی از درآمدهای مرزی به استان باز گردد.

وی ایجاد اشتغال و فراهم کردن موقعیت شغلی را در گرو ساماندهی بازارچههای مرزی دانست و اضافه کرد: مرز فرصت بسیار مناسبی را در اختیار ما قرار داده که در صورت ساماندهی بازارچههای مرزی بیش از 75 هزار فرصت اشتغال برای جوانان استان فراهم خواهد شد.

وی همچنین از سفر به قندهار در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: مقدمات این سفر فراهم شده و دیدار با والی قندهار از مهم‌ترین برنامه‌های سفر به افغانستان خواهد بود.

وی قاچاق کالا را یکی از عوامل ضایع کننده حق مردم و مرزنشینان دانست و اذعان داشت: قاچاق کالا در مرزها موجب آسیب رساندن به بازارچه‌های مرزی خواهد شد که خود نوعی ضایع کردن حق مردم و مرزنشین را رقم می‌زند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.