پنجشنبه، ۲۳ مرداد ۹۳ - ۰۳:۱۳

‌مدیر شهرسازی و معماری راه و شهرسازی کردستان گفت: ساماندهی بافت‌های حاشیه‌ای نیازمند توجه جدی است که با فعال‌سازی ستاد توانمند‌سازی سعی شده،…

‌مدیر شهرسازی و معماری راه و شهرسازی کردستان گفت: ساماندهی بافت‌های حاشیه‌ای نیازمند توجه جدی است که با فعال‌سازی ستاد توانمند‌سازی سعی شده، این ساماندهی هدفمند شود.

فرهاد لشکری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، اظهار کرد: برای شهرهای سنندج، سقز و مریوان طرح ساماندهی و اسکان غیر رسمی با رویکرد توانمندسازی، ظرفیت‌سازی و بهسازی و نوسازی شهری با نظارت و هماهنگی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران تهیه و به تصویب رسیده است.

لشکری ادامه داد: در شهر سنندج 29 پروژه کالبدی، پنج پروژه توانمندسازی و ظرفیت سازی و چهار پروژه ارزیابی اجتماعی با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد ریال از نواحی پنج‌گانه هدف به اجرا رسیده است.

وی هم‌چنین از مقدمات اجرای پروژه‌های پیشتاز طرح ساماندهی و توانمندسازی اسکان غیر رسمی شهرهای سقز و مریوان و تأمین مالی و اعتباری آن خبر داد.

مدیر شهرسازی و معماری راه و شهرسازی کردستان خاطرنشان کرد: این طرح در دستور کار ستاد استانی توانمندسازی قرار دارد و امید است با اجرای این پروژه تحولات بنیادین در زیرساخت‌های زیربنایی و روبنایی محدوده بافت سکونتگا‌ه‌های غیر رسمی شهرهای مذکور صورت گیرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.