چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۱۰:۴۴

به گزارش خبرنگار مهر، محمد فلاحی بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان مریوان اظهار داشت: ساماندهی برنامه های…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد فلاحی بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان مریوان اظهار داشت: ساماندهی برنامه های حوزه جوانان رسالت و وظیفه کلیه ادارات وسازمان های دولتی است و به همین دلیل باید در این بخش از تمامی ظرفیت های در اختیار ادارات و سازمان های دولتی بهره برداری شود.

وی با اشاره به توطئه های بی پایان دشمنان در راستای ضربه زدن به اعتقاد و باور جوانان بیان کرد: برای مقابله با تهاجم گسترده و بی امان دشمنان علیه جوانان ایجاد یک دیواره محکم دفاعی ضروری است و لازمه کار هم تدوین یک برنامه دقیق از سوی کارشناسان و مسئولان این امر است.

فرماندار شهرستان مریوان گفت: جوانان سرمایه های اصلی آینده این مرز و بوم هستند و نمی‌توان آنها را نادیده گرفت لذا بر مسئولان واجب است که ضمن رسیدگی به مشکلات این قشر از جامعه نسبت به ساماندهی امور جوانان در زمینه های مختلف اجتماعی و فرهنگی برای ایجاد یک برنامه منظم و مدون تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه مهمترین معضل مریوان بحث حاشیه نشینی است، افزود: باید در تدوین برنامه برای اوقات فراغت جوانان تمامی آن دسته از جوانانی که در حاشیه های شهر زندگی می‌کنند نیز در نظر گرفته شوند و برای آنها نیز برنامه های متناسبی از سوی ادارات و سازمان های دولتی منظور شود.

وی خواستار راه‌اندازی کلاس های آموزشی و فرهنگی برای جوانانی شد که در حاشیه های شهر زندگی می کنند و گفت: تمامی ادارات سطح شهرستان برای اجرای کلاس های آموزشی و فرهنگی بودجه های مخصوص خود را دارند که لازم است با همکاری همدیگر این امر را ساماندهی کرده تا تمام سطح شهرستان به مانند هم تحت پوشش این برنامه ها قرار گیرند.

فلاحی با یادآوری این امر که حدود یک ماه از اوقات فراغت می گذرد افزود: امسال همه ادارات شهرستان مریوان باید هماهنگ و همراه با هم حرکت کرده تا ضمن تدوین یک برنامه منسجم و جامع برای ساماندهی امور جوانان، از بروز هر نوع معضل اجتماعی در بین این عزیزان پیشگیری لازم به عمل آید.

وی بیان کرد: شیوه های تربیتی تاثیری مستقیم بر روی افکار و در نتیجه شکل گیری اخلاق و شخصیت جوانان دارد لذا می طلبد که برای ساماندهی این امور، مسئولان ذیربط اقدامات شایسته‌ای انجام دهند.

فرماندار مریوان گفت: شرط موفقیت در زندگی، هدایت و عنایت ویژه پروردگار همراه با داشتن هدفی والاست و می توان با ایجاد انگیزه در جوانان ضمن ایجاد روحیه‌ای شاد در بین آنها جوانان را برای انجام فعالیت های جمعی و گروهی ترغیب کرد.

وی با اشاره به این نکته که ساماندهی امور جوانان ایجاد یک هماهنگی ویژه بین ادارات است خواستار عملیاتی کردن راه‌کارها و طرح های موجود شد و اظهار کرد: ادارات با همکاری یکدیگر در ایجاد یک برنامه مدون برای شناخت خواست‌های جوانان اقدامات لازمه را انجام دهند.

فلاحی در پایان سخنان خود در این جلسه گفت: باید راه را برای افرادی که در بین جوانان اشتغال زایی می‌کنند در چهارچوب قانون باز کرد و به کسانی که برای امور جوانان برنامه‌ریزی می‌کنند یاری رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.