چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۵:۰۹

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران ؛ در این بازدید خان محمدی فرماندار شمیرانات؛ یزدانی شهردار منطقه یک و معاونان وی، علیرضا دبیر…

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران ؛ در این بازدید خان محمدی فرماندار شمیرانات؛ یزدانی شهردار منطقه یک و معاونان وی، علیرضا دبیر را همراهی کردند.

مسجد الرضا؛ باغ کامران؛ زورخانه شهدای شهرک نفت؛ احدات خیابان هاشمی؛ ادامه احداث بزرگراه ارتش به لشگرک؛ پارک مهرگان؛ 35 متری افتخاری؛ پردیس علوم و نجوم دارآباد؛ پارک نیلوفر؛ بوستان جنگلی گلابدره؛ مجموعه فرهنگی- ورزشی زعفرانیه؛ و … پروژه هایی بودند که در منطقه یک از نزدیک بازدید شدند.

دبیر در اولین نظارت دوره ای از منطقه یک بر ضرورت حفظ درختان موجود در این منطقه و کاشت درختان پهن برگ تاکید کرد و گفت: تبدیل باغ های موجود در منطقه به پارک های محلی، علاوه بر حفظ فضای سبز موجود به افزایش سرانه فضای سبز منطقه کمک می کند.
اتصال خیابان دارآباد به بزرگراه امام علی(ع) از طریق 35 متری افتخاری پروژه ای بود که به گفته وی می تواند بار ترافیک خیابان پاسداران را کاهش دهد.

در ادامه این بازدید عملیاتی، نشستی با حضور شهردار منطقه یک و معاونان وی، شهرداران نواحی و کارشناسان کمیسیون برنامه و بودجه شورا انجام شد. در این نشست دبیر یادآور شد: ساماندهی ساخت و سازها بهترین اتفاقی بود که با حضور یزدانی در چند سال اخیر در منطقه یک رخ داد و امیدوارم این اتفاق ادامه پیدا کرده و نهادینه شود.

وی افزود: در مدیریت منابع انسانی، تامین نیرو هم از منابع خارجی و هم از منابع داخلی امکان پذیر است، اما تامین نیرو از منابع داخلی به جای تامین نیرو از منابع خارجی، بهترین راهکاری بود که شهرداری منطقه یک برای تامین منابع انسانی انجام داد.

دبیر با اشاره به اینکه کمیسیون برنامه و بودجه به دنبال مچ‌گیری نیست و تلاش می کند دستگیر باشد، عنوان کرد: اسلام دین دستگیری است و ما هم تلاش می کنیم به حل مشکلات شهروندان کمک کنیم.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه از شهرداری منطقه یک خواست برآورد دقیقی از پروژه ها ارائه دهند.

وی با اشاره به ضرورت ارتقای جایگاه معاونت برنامه ریزی در مناطق تاکید کرد: معاونت های مناطق باید با معاونت برنامه ریزی هماهنگ باشند و اتاق فکر منطقه در معاونت برنامه ریزی شکل بگیرد.
دبیر اضافه کرد:‌ برنامه 5 ساله خط قرمز شورای شهر است، اما غیرقابل اصلاح نیست. ایرادات این برنامه در اتاق پایش شناسایی می شود تا با تصمیم اعضای شورا در صورت لزوم تغییر کند.
وی از شهرداری منطقه یک خواست پرچمدار به کارگیری نمای ایرانی-اسلامی در شهر تهران باشد.

دبیر تاکید کرد: در نوبت دوم بازدید دوره ای کمیسیون برنامه و بودجه، روند پیشرفت پروژه ها در شهریور و مهرماه بررسی خواهد شد. در این بازدید پروژه های پیشنهادی سال آینده خود را نیز معرفی کنید.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر همچنین در بازدید خود از منطقه 3 شهرداری تهران از مسجد سیدخندان؛ بوستان بهشت بانوان؛ ساختمان پلیس راهور؛ مجموعه فرهنگی ورزشی ده ونک؛ پل صدر و تونل نیایش؛ تقاطع غیرهمسطح تقاطع همت به پاسداران؛ تقاطع غیرهمسطح آرش به اسفندیار؛ مسجد جامع قلهک و …. بازدید کرد.

دبیر که توسط سلیمانی، شهردار منطقه 3، شهرداران نواحی و معاونان همراهی می شد، در بازدید از پل صدر و نیایش به تقاطع های در دست احداث غیرهمسطح «دستواره جنوب به صدر شرق» و «راستگرد کاوه جنوب به صدر شرق» سرکشی کرد.

وی همچنین در خصوص ساختمان پلیس راهور تهران به شهرداری منطقه 3 یادآور شد: این ساختمان به شکلی احداث شود که مشکل ترافیکی برای محدوده ایجاد نکند و نمای ساختمان نیز با نمای ایرانی-اسلامی هماهنگ باشد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بر ضرورت افزایش امکانات رفاهی برای بانوان در بوستان بهشت بانوان تاکید کرد و با اشاره به لزوم افزایش امکانات رفاهی برای بانوان در سطح شهر تهران، احداث نمازخانه و توسعه استخر برای بوستان بهشت بانوان را ضروری دانست.
در ادامه این بازدید، دبیر در نشستی با مدیران منطقه 3 اظهار داشت:‌ دیدگاه برنامه محوری در شهرداری تهران باید نهادینه شود و برای رسیدن به این هدف لازم است شان و جایگاه معاونت برنامه ریزی در مناطق بالا رود.

وی تصریح کرد: معاونت برنامه ریزی باید پیشنهادهای معاونان منطقه را با برنامه 5 ساله بسنجد و اگر با اولویت های برنامه 5 ساله مغایرت داشت، از دستور کار خارج کند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه خاطر نشان کرد: شهرداری باید چابک باشد و با سرعت کار را جلو ببرد، اما همه کارها باید در چارچوب برنامه پیش برود.
دبیر با اشاره به نوبت دوم بازدیدهای دوره ای کمیسیون برنامه و بودجه در شهریور و مهرماه اظهار داشت: بازدیدهای عملیاتی به نظارت دقیق تر بر روند اجرای پروژه های کمک می کند.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص درآمد و هزینه های سرای محلات اظهار داشت:‌ سرای محلات باید خودگردان شوند.
وی از شهرداری منطقه 3 خواست به روند برگزاری مناقصات عمومی در منطقه ادامه دهند و نگران کم شدن سرعت برنامه ها نباشند.
دبیر یادآور شد:‌ برگزاری مناقصه عمومی باعث شفاف سازی شده و اجازه ورود همه خواهد داد. به همین دلیل شاهد نتیجه بهتری در اجرای پروژه های برگزار شده با مناقصه عمومی هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.