شنبه، ۲۹ شهریور ۹۳ - ۱۱:۴۳

فرماندار کنارک گفت: ساماندهی سواحل در شهرستان کنارک به لحاظ گردشگری در دستور کار است. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه سیستان و…

فرماندار کنارک گفت: ساماندهی سواحل در شهرستان کنارک به لحاظ گردشگری در دستور کار است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه سیستان و بلوچستان، بیژن بختیار بیان کرد: پاکسازی سواحل با کمک مردم و دستگاه‌های ذی‌ربط و مناسب‌سازی این اماکن برای ورود گردشگران در دست اقدام است.

فرماندار کنارک خاطرنشان کرد: این شهرستان موقعیت مناسب برای جذب گردشگر و مسافران دریایی را دارد.

بختیار توسعه زیرساخت‌های گردشگری را در سواحل بندر کنارک از دیگر برنامه‌های آینده در این شهرستان عنوان کرد.

فرماندار کنارک گفت: شهر کنارک به دلیل همجواری با دریای عمان جاذبه‌های طبیعی زیادی دارد و وجود سواحل دریا از پتانسیل‌های مهم گردشگری شهر کنارک است.

بختیار تصریح‌کرد: ایجاد اسکله‌های دریایی در مناطق چابهار، کنارک و زرآباد به عنوان نزدیک‌ترین نقطه استان به تنگه هرمز و خلیج‌فارس، ایجاد تفریحات سالم ساحلی، رستوارن‌های دریایی، ایجاد مناطق حفاظت شده در دریا به منظور حفظ زیستگاه آبزیان و سایر اقدامات می‌تواند جذابیت خاصی به سواحل چابهار، کنارک و زرآباد ببخشد.

وی خاطرنشان کرد: استان سیستان و بلوچستان می‌تواند نقش موثری در توسعه روابط تجاری و اقتصادی از طریق دریا با کشورهای همسایه داشته باشد و دروازه ایجاد تحول رو به توسعه استان و کشور باشد.

وی بیان کرد: بندر کنارک قابلیت و پتانسیل بسیار مناسبی برای تبدیل شدن به قطب تولید ماهی و پرورش میگو دارد و لذا سرمایه‌گذاری و ایجاد بسترهای مناسب به منظور تشویق سرمایه‌گذاران در این راستا ضرورت دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *