دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۷:۴۵

به گزارش روابط عمومی اداره کل گمرک استان قزوین که روز یکشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفته، سید ˈاصغر چاوشی زادهˈ افزود: لینک…

به گزارش روابط عمومی اداره کل گمرک استان قزوین که روز یکشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفته، سید ˈاصغر چاوشی زادهˈ افزود: لینک با بانک عامل توسط کارشناس به منظور جلوگیری از فیشهای تکراری و یا جعلی و جلوگیری از مغایرت های بانکی در فیش و دریافت واقعی از جمله مزایای این سامانه است.

وی با بیان اینکه مقدمات اظهار از راه دور در گمرک یزد فراهم شده است، افزود: سخت افزارهای لازم در این زمینه خریداری شده و مقدمات نرم افزاری آن آماده است.

مدیرکل گمرک استان خاطرنشان کرد: اظهار از راه دور باعث کاهش زمان تشریفات ترخیص و صرفه جویی در وقت و هزینه خدمت گیرندگان می شود و عمده ترین مزیت استفاده از این سامانه، لینک بودن آن با تمام سازمان ها و دستگاههای مرتبط و همجوار با گمرک از قبیل سازمان بنادر و دریانوردی برای کنترل، مانیفست، و ثبت سفارش وسامانه مجوزهای سایر سازمانها از قبیل استاندارد و قرنطینه است.

مدیر کل گمرک استان یزد خاطرنشان کرد: با اجرای این سامانه هر یک از صاحبان کالا، می توانند تمام اسناد ومدارک ضمیمه اظهارنامه را بعد از اسکن در سامانه مذکور بارگذاری کرده و بدون حضور فیزیکی در گمرک، از روند پیشرفت فرایند ترخیص کالای خود مطلع و از مراحل تشریفات قانونی هر یک از اظهارنامه های گمرکی خود آگاه شوند و فقط یک بار برای ترخیص کالای خود به گمرک مراجعه کنند.

وی یاد آورشد: این طرح باهدف تسهیل و روان سازی، افزایش سرعت ترخیص کالا از گمرک و همچنین کاهش مشکلات مراجعان از سوی دفتر فن آوری اطلاعات و ارتباطات گمرک راه اندازی شده است.ک/1

1968/616

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *