یکشنبه، ۰۴ خرداد ۹۳ - ۰۵:۵۷

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد پژمان در جلسه ای که در محل اداره کل راه و شهرسازی استان فارس برگزار شد، ادامه داد:…

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد پژمان در جلسه ای که در محل اداره کل راه و شهرسازی استان فارس برگزار شد، ادامه داد: سامانه جامع برای املاک و اراضی در حال ساخت است که این سامانه بسیاری از مشکلات بخش املاک را در کشور مرتفع می سازد. این سامانه بصورت کلی تمامی اراضی کشور را دربر خواهد گرفت و تمامی زمین های دولتی در این سامانه ثبت خواهد شد.

وی همچنین به در حال ساخت بودن سامانه طرح جامع مسکن اشاره کرد و افزود: این سامانه،جمعیت، تعداد خانوار،توزیع جمعیت، پراکندگی، نیاز مسکن در هر منطقه و دیگر اطلاعات را برای تصمیم های کلی در دسترس قرار خواهد داد.

پژمان در خصوص رونق در بخش ساختمان و ساخت و ساز گفت: بازار مسکن را باید فعال کرد،این بخش از اقتصاد باید فعال شود و همچنین باید اراضی مان را در معرض ساخت و ساز قرار دهیم.

رییس سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه هنوز ظرفیتهای بیشتری برای کارهای بزرگتر وجود دارد،گفت: باید در دفاع از حقوق بیت المال با نهایت اقتدار و در محاکم قضایی حضور یابیم تا مبادا حقوق بیت المال تضییع گردد و در این خصوص از مجرب ترین وکلای استان نیز استفاده خواهیم کرد.

در ابتدای این جلسه نیز مهندس هوشنگ عشایری ضمن خوش آمدگویی به هیأت مدیره سازمان ملی زمین و مسکن،افزود: حضور این هیأت در استان منشأ خیر و برکت خواهد بود و باعث خواهد شد تا بسیاری از پرونده هایی که بطول انجامیده و کسب تکلیف نشده به سرعت حل و فصل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.