چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۱۱:۳۸

به گزارش حوزه پارلمان باشگاه خبرنگاران، سامانه پژوهشکده شورای نگهبان شامل متن مصوبۀ مجلس شورای اسلامی و اساسنامه‌های دولت، نظر مجمع مشورتی حقوقی(مشاورین…

به گزارش حوزه پارلمان باشگاه خبرنگاران، سامانه پژوهشکده شورای نگهبان شامل متن مصوبۀ مجلس شورای اسلامی و اساسنامه‌های دولت، نظر مجمع مشورتی حقوقی(مشاورین حقوقی شورای نگهبان)، نظر مجمع مشورتی فقهی(مشاورین و کارشناسان فقهی شورای نگهبان)، جدول تطبیقی، نظرات استدلالی شورای نگهبان، استدلال‌های مستخرج از مشروح مذاکرات شورای نگهبان و تمام مراحلی که مربوط به قانونی شدن یک مصوبه تا زمان “ابلاغ قانون به دولت” است، می‌باشد.

در حال حاضر نظرات مذکور از ابتدای سال 1392 تا به امروز برای علاقمندان قابل دسترسی است که به مرور زمان سال‌های قبل نیز به این سامانه اضافه می‌گردد.

ویژگی مهم این سامانه قابلیت جستجو در عناوین مصوبات است که مراجعه‌کننده می‌تواند با جستجوی قسمتی از عنوان مصوبه مورد نظر خود، تمام اسناد مذکور را به صورت فایل PDF رؤیت نماید.

این نظرات در حال حاضر در دو شاخه “مصوبات مجلس شورای اسلامی” و “اساسنامه‌های دولت” قابل استفاده است که در آینده قسمت‌های دیگر آن نیز توسط پژوهشکده شورای نگهبان تکمیل خواهد شد.

دسترسی به این سامانه از قسمت “نظرات شورای نگهبان”در صفحۀ اصلی سایت پژوهشکده امکان‌پذیر است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.