دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۹:۴۰

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سید محمد اسماعیل جلالی بعد از ظهر دوشنبه در آئین رونمایی از سامانه پشتیبانی روابط عمومی پارک علم…

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سید محمد اسماعیل جلالی بعد از ظهر دوشنبه در آئین رونمایی از سامانه پشتیبانی روابط عمومی پارک علم و فناوری استان سمنان در شاهرود افزود: این سامانه کلیه نیازهای کاربران در خصوص ثبت نام در جشنواره ها و کنفرانس ها، پرسش و پاسخ از کارشناسان پارک، ارسال نامه، ارتباط با بخش های مختلف پارک، برگزاری مناقصه ها و مزایده های معاونت پشتیبانی، جذب و پذیرش برخط و … را به صورت کاملا برخط (online) پوشش می دهد.

وی افزود: این سامانه با استفاده از سامانه WHMCS (Web Hosting Management Complet Solution) پیاده سازی شده و شامل بخش های ایجاد تیکت جدید، گفتگوی برخط، مرکز آموزش، دانلودها، اخبار و … است و کاربران پس از ثبت نام در آن قادرند با ارسال تیکت ) Ticket(از امکانات سامانه استفاده کنند.  

رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان خاطر نشان کرد: در آینده امکاناتی نظیر جذب و پذیرش و داوری طرح ها به صورت برخط، پرداخت برخط، ثبت نام در دوره های آموزشی، کنفرانس ها، مسابقات و جشنواره هایی که توسط پارک برگزار می شود، به سامانه پشتیبانی افزوده خواهد شد که منجر به الکترونیکی شدن کلیه فعالیت های پارک و سهولت ارتباط مخاطبان گرامی با مجموعه پارک می شود.

جلالی با بیان اینکه تیکت توسط کاربران سامانه ایجاد و توسط کارشناسان پارک پاسخ داده می‌شود افزود: وضعیت ابتدایی تیکت “باز” است و به این معناست که کارشناسی به پرسش کاربر پاسخ نداده است و پس از پاسخ کارشناس، وضعیت تیکت به حالت “پاسخ داده شده” تغییر خواهد کرد.

وی تصریح کرد: در صورتی که کاربر از پاسخ کارشناس به نتیجه مورد نظر خود نرسیده باشد، مجددا بر روی همان تیکت پرسش بعدی خود را مطرح خواهد کرد و تیکت مجددا به حالت “باز” تغییر وضعیت می‌دهد و این روند تا اطمینان از دریافت پاسخ مناسب ادامه خواهد داشت و در نهایت پس از گذشت 15 روز از زمانی که کارشناس پارک آخرین پاسخ را به کاربر داده باشد، تیکت به صورت خودکار به حالت “بسته” تغییر وضعیت می‌دهد.

رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان تصریح کرد: تیکت و میزخدمت برخط که قبلا توسط روابط عمومی ارایه شده بود با هم متفاوت هستند و در تیکت های سامانه پشتیبانی، کلیه تیکت های ارسالی قابل پیگیری بوده و در سامانه ثبت می شود و علاوه بر این کاربران قادر خواهند بود فایلهای مدنظر خود را به تیکت پیوست کرده و به کارشناس مربوطه ارسال کنند.

جلالی افزود: اما میزخدمت برخط زیرمجموعه ای از سامانه پشتیبانی بوده و تنها برای پاسخگویی به پرسش های کوتاه و یا کمک به کاربر برای پیدا کردن مطالب مورد نظر خود بر روی تارنمای پارک تعبیه شده است و کارشناسان میزخدمت برخط محدودتر بوده و گفتگوهای صورت گرفته بین کاربر و کارشناس ثبت نخواهد شد.

وی با بیان اینکه ضرورت استفاده از سامانه های برخط به جای شیوه های سنتی بسیار حایز اهمیت است، تصریح کرد: از زمان تاسیس پایگاه های اطلاع رسانی روابط عمومی که با هدف توسعه روابط عمومی الکترونیک و گسترش ارایه خدمات برخط راه اندازی شد، پرسش های فراوانی از طرف کاربران در مورد چرایی استفاده از سامانه های برخط نظیر بخش ارسال نظر و پرسش و پاسخ تارنمای پارک، میزخدمت برخط، سامانه پشتیبانی و دیگر سامانه های برخط روابط عمومی از کارشناسان این واحد پرسیده شده است.

رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان در خاتمه افزود: مزیت های فراوان استفاده از سامانه های الکترونیکی این پارک را برآن داشت توجه ویژه ای به این گونه سامانه ها نشان داده و هدف، سهولت در ارتباط مخاطبان با مجموعه پارک بوده است، لذا مخاطبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، مطلب چرا استفاده از سامانه پشتیبانی برخط؟ مزایای این سامانه چیست؟ را مطالعه کنند تا به ضرورت استفاده از این گونه سامانه ها اطلاع یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.