جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۰۷:۵۰

«پیرحسین کولیوند» شامگاه پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: حدود ساعت 22:30 امشب یک قطار مسافربری با یک قطار باری در…

«پیرحسین کولیوند» شامگاه پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: حدود ساعت 22:30 امشب یک قطار مسافربری با یک قطار باری در ایستگاه ˈامروانˈ حد فاصل سمنان به دامغان برخورد کرد.

وی گفت: با اطلاع از این سانحه، بلافاصله ستاد بحران در مرکز هدایت و کنترل عملیات سازمان امداد و نجات تشکیل و با برقراری ارتباط تلفنی با جمعیت هلال احمر استان سمنان، دستورات ستادی برای اعزام گروه های امدادرسان هلال احمر به محل وقوع حادثه صادر شد.

وی اضافه کرد: هم اکنون معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سمنان به همراه چهار گروه عملیاتی واکنش سریع از نیروهای امدادرسان هلال احمر به محل وقوع این سانحه اعزام شده اند.

کولیوند از شمار کشته و زخمی های این سانحه اظهار بی اطلاعی کرد.

احمد طاهری مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان از کشته و زخمی شدن شماری از مسافران این دو قطار خبر داده و گفته است: نیروهای امدادی اعزامی به محل حادثه، هنوز به محل حادثه نرسیده اند از این رو هنوز تعداد کشته ها و مجروحان مشخص نیست.

به گفته وی، این سانحه به دلیل برخورد قطار مسافربری تهران به مشهد با یک قطار باری متوقف در ایستگاه ˈامروانˈ رخ داده است.

مدیرکل روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی نیز در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: سانحه برخورد قطار مسافربری مسیر تهران – مشهد به شماره 334 با قطار باری متوقف در ایستگاه امروان دامغان در استان سمنان ساعت 22 و 10 دقیقه رخ داده و علت این حادثه توسط کمیسیون سوانح راه آهن شمال شرق در حال بررسی است.

وی در خصوص آسیب دیدگان احتمالی و خسارت ناشی از این سانحه نیز گفت: در این رابطه هنوز گزارشی از سوی این کمیسیون اعلام نشده است.

شبد**1528** 7029**1496** 2023

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.