پنجشنبه، ۰۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۲۹

هاشم سلطانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نشانی این سایت www.bimesalamat.ir است و مراجعه کنندگان به آن با…

هاشم سلطانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نشانی این سایت www.bimesalamat.ir است و مراجعه کنندگان به آن با ارائه اطلاعات خود و خانوار تحت سرپرستی خود، می توانند برای پوشش بیمه ای سلامت، ثبت نام کنند.

وی اضافه کرد: عدم وجود پوشش بیمه ای برای سرپرست خانوار و افراد ثبت نامی و داشتن هویت ایرانی از جمله مهمترین شرایط ثبت نام در این سامانه هستند.

وی اظهار کرد: این سامانه از ابتدای ماه جاری فعال شده و تا پایان همین ماه فعال است.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی ادامه داد: با وجود این، افرادی که در این مدت موفق به ثبت نام در این طرح نشوند، می توانند پس از آن نیز برای ثبت نام مراجعه کرده و نام نویسی کنند.

سلطانی گفت: نام و نام خانوادگی، کد ملی، جنسیت، تاریخ تولد، وضعیت تاهل، موقعیت جغرافیایی استان و شهر محل اقامت، شماره تلفن همراه و ثابت از جمله اطلاعاتی است که باید افراد متقاضی آنها را ارائه دهند.

وی با توصیه به شهروندان استان در خصوص استفاده از اینترنت خانگی و یا دفاتر پیشخوان یا مراکز دارای مجوز برای ثبت نام افزود: تعرفه کارمزد ثبت نام این دفاتر، 20 هزار ریال اعلام شده که این امر به میزان بیمه افراد ارتباطی ندارد.

وی از شهروندان خواست که پیش از پایان مهلت و در روزهای نخستین، در این سامانه ثبت نام کنند.

طرح بیمه سلامت ایرانیان در راستای پوشش بیمه ای تمام خانوارهای فاقد بیمه با برنامه ریزی دولت تدبیر و امید، به صورت همزمان در سطح کشور اجرایی شده است.

تعدادی از خانواده های ایرانی که به غالبا از خانواده های کم درآمد نیز هستند، فاقد پوشش بیمه ای بوده و به صورت آزاد در مراکز درمانی پذیرش می شوند که با اجرای طرح بیمه سلامت ایرانیان می توان از بروز معضلات به ویژه در حوزه مالی برای این تعداد خانواده ها کاست.

8136/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *