شنبه، ۱۸ آذر ۹۶ - ۰۶:۳۳
سبک ترین ساعت جهان

یکی از نکات بسیار مهم در هنگام خرید یک ساعت لوکس توجه به وزن آن است . حالا یک شرکت تولید کننده ساعت…

یکی از نکات بسیار مهم در هنگام خرید یک ساعت لوکس توجه به وزن آن است . حالا یک شرکت تولید کننده ساعت در انگلستان با استفاده از گرافین موفق به ساخت سبک ترین ساعت جهان شده است .

سبک ترین ساعت جهان تنها ۴۰ گرم وزن دارد این ساعت که با همکاری مشترک میان دانشگاه منچستر و کمپانی ریچارد مایل و مک‌ لارن فرمول یک ساخته شده با عنوان مدل RM 50-30 شناخته می شود و به ادعای سازندگان آن دارای استحکام بسیار بالایی است .

مهندسان سازنده این ساعت برای کاهش چشمگیر وزن آن از کامپوزیت گرافینی در ساخت آن استفاده کرده اند . همچنین این ماده دارای دوام بسیار بالایی بوده و استحکام فوق العاده ای به ساعت بخشیده است . البته باید گفت که پیش از این هم در ساخت ساعت های لوکس از این ماده استفاده می شد اما این نخستین بار است که از این ماده ساعتی با چنین وزنی ساخته می شود .

سبک ترین ساعت جهان

جالب است بدانید که بند این ساعت از جنس چرم مرغوب بوده اما به دلیل سبک تر شدن و ارتقا سطح استحکام آن با روشی خاص به درون بند گرافین تزریق شده است .

آقای رابرت یونگ که مدیر بخش کسب و کار در دانشگاه منچستر است در مورد پروژه ساخت سبک ترین ساعت جهان گفت :

استفاده از کامپوزیت گرافینی برای ساخت ساعت موجب کاهش وزن و افزایش استحکام آن شده است . این طراحی در آینده باعث خواهد شد که شرکت های دیگری نیز دست به کار شده و ساعت هایی سبک تر نیز تولید کنند و ما باز هم شاهد کاهش وزن ساعت ها خواهیم بود.

محققان برای انجام این پروژه با استفاده از تومو گرافی اشعه ایکس و طیف‌ سنجی رامان تاثیر گرافین بر روی وزن و استحکام ساعت را مورد بررسی قرار دادند. در این بررسی ها آنها متوجه شدند گرافین می تواند موجب بهبود قطعات ساعت و کاهش وزن آن شود .

[highlight]منبع [/highlight]: manchester

یک دیدگاه برای “سبک ترین ساعت جهان با الهام از خودروی مک‌ لارن هوندا ساخته شد”

  1. الماس آبی گفت:

    خیلی خوبه من همیشه به سنگینی ساعت روی مچم حساسیت داشتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *