جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۹

به گزارش ایرنا، ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اصفهان اعلام کرد: اخیرا شرکت لبنیات و بستنی میهن، در…

به گزارش ایرنا، ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اصفهان اعلام کرد: اخیرا شرکت لبنیات و بستنی میهن، در اقدامی نامتعارف با استفاده از نشانه های معارض فرهنگی، به تولید و عرضه بستنی هایی موسوم به ˈسوت تکˈ (از خانواده میرکس) با درج تصاویر ˈباربیˈ عروسک غیرفرهنگی مشهور و شخصیت ضد اخلاقی آمریکایی اقدام نموده است.

به دنبال این اقدام، ستاد احیاء شهرستان اصفهان ضمن اعتراض شدید به این عمل، از شرکت مذکور شکایت کرد و خواستار رسیدگی عاجل و برخورد قاطع با ترویج فرهنگ بیگانه و اباحه گری شد.

رییس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اصفهان در این باره گفت: رهبر معظم انقلاب و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی همواره بر جلوگیری از بکارگیری علائم، نشانه ها و تصاویری که به هر نحو با فرهنگ ایرانی – اسلامی در تعارض است تاکید دارند.

ˈمحمد علی احمدیˈ با بیان اینکه اینگونه اقدامات بر فرهنگ عمومی جامعه و بویژه کودکان و نوجوانان تاثیرات منفی دارد، افزود: برخلاف این امر همچنان شاهد درج این تصاویر و علائم بر روی محصولات مختلف اعم از اسباب بازی های کودکان، البسه و پوشاک سنین مختلف، لوازم خانگی و بازی های رایانه ای هستیم.

وی با بیان اینکه این بار یک بستنی با درج تصویر ˈباربیˈ بر روی آن تولید شده است، این اقدام را در سال ˈاقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادیˈ تاسف بار خواند.

وی عنوان کرد: باربی نام عروسکی است که در سال 1959 میلادی با سه مشخصه عریان گرایی، تجمل و مصرف گرایی براساس فرهنگی آمریکایی تولید و وارد بازار شد که در طول سالیان دراز اثرات مخرب فرهنگی بر جوامع مختلف گذاشته و بدیهی است که جنبه های مادی و انتفاع بیشتر اقتصادی به بهانه جذب مشتری، زمینه ساز این اقدام بوده است.

رییس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اصفهان اعتراض های مردمی شهروندان اصفهانی و تماس های مکرر متدینین را سر منشاء این شکایت و اقدام صورت گرفته توسط ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اصفهان برشمرد.

احمدی تصریح کرد: این ستاد بر اساس رسالت و تکلیف، گلایه صریح و شکایت خود را از شرکتی که اقدام به این عمل نامناسب کرده است، تسلیم محاکم قضایی و مقامات ذیربط نموده و خواستار صدور دستور سریع رسیدگی و اعمال قانون در این خصوص و توجه هرچه بیشتر مسوولان و مراجع مربوطه به این معضلات و هجمه های فرهنگی است.

د / 7131/607

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.