سه شنبه، ۲۱ مرداد ۹۳ - ۱۱:۴۸

به گزارش ميهن پست – بیژن زنگنه امروز در حاشیه همایش تبیین سیاست های اقتصادی دولت برای خروج از رکود در جمع خبرنگاران…

به گزارش ميهن پست – بیژن زنگنه امروز در حاشیه همایش تبیین سیاست های اقتصادی دولت برای خروج از رکود در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه اجرای بسته جدید دولت می تواند ظرفیت‌های جدیدی را در اقتصاد ایجاد کند، گفت: صرفه‌جویی درآمدها برای کشور در طرح های توسعه صنعت نفت هزینه می شود.

به نقل از مهر ، وزیر نفت، تامین خوراک پتروشیمی ها، اجرای طرح های بهینه‌سازی را از جمله مواردی دانست که می توان در قالب این بسته جدید دنبال کرد.

زنگنه همچنین از استفاده ظرفیت بند «ق» تبصره 22 قانون بودجه برای ایجاد تحرک در اقتصاد سخن گفت و افزود: پذیرش پرداخت بدهی زنجانی توسط “یک فرد ناشناس” را دروغ خواند.

وی در خصوص موارد مطرح شده درباره پذیرش پرداخت بدهی بابک زنجانی توسط یک فرد ناشناس بیان کرد: این موضوع، دروغ است.

وزیر نفت همچنین با اشاره به اینکه پرونده کرسنت در جریان است، تصریح کرد: اطلاعات کامل از طریق مسئولان ارائه خواهد شد.

روز گذشته رسانه‌های خارجی با انتشار اخبار فوری از اعلام حکم پرونده کرسنت توسط دادگاه لاهه خبر داده بودند.

زنگنه به توسعه میادین مشترک پارس جنوبی، غرب کارون، آزادگان، یادآوران و میدان‌های نفتی اشاره کرد و گفت: البته میدان‌های نفتی در بسته جدید دولت پیش‌بینی نشده اند.

وی با بیان اینکه در نظر است فاز 17 پارس جنوبی تا سال 96 به اتمام برسد، بیان داشت: تا پایان سال جاری ظرفیت تولید گاز 100 میلیون مترمکعب افزایش می یابد و در سال آینده نیز به همین میزان افزایش تولید خواهیم داشت که می‌تواند ما را از وضعیت شکنندگی قیمت‌ها در بازار خارج کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.