شنبه، ۱۸ مرداد ۹۳ - ۰۷:۰۰

معاون آبخیزداری اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: یک سد آبخیزداری با خودیاری دو کشاورز هرمزگانی در بخش تخت بندرعباس به بهره‌برداری…

معاون آبخیزداری اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: یک سد آبخیزداری با خودیاری دو کشاورز هرمزگانی در بخش تخت بندرعباس به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس، «ابوالقاسم حسین‌پور» افزود: این سازه با کمک ۱۰۰درصدی دو کشاورز گوجه‌کار تختی و با هزینه ۱۰۰میلیون تومان ساخته شد.

وی خاطرنشان کرد: ساخت این سد سنگ ملاتی به ارتفاع ۸ متر و آبگیری ۵۰۰هزار مترمکعب، بهمن پارسال با نظارت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آغاز شد.

این مقام مسئول اظهار کرد: پارسال ساخت ۴ سد آبخیزداری با کمک ۱۰۰درصدی خیران در استان در شهرستان‌های قشم، سیریک، بندرلنگه و بندرعباس آغاز شد.

معاون آبخیزداری اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: احداث۲ سد آبخیزداری با کمک ۱۰۰درصدی نیکوکاران در شهرستان‌های بندرخمیر و بندرلنگه با اعتبار بیش از ۸۰۰ میلیون تومان به‌زودی آغاز می‌شود.

حسین‌پور خاطرنشان کرد: هرمزگان، با بیش از 4500 سازه آبخیزدازی، تاکنون ۱۵سد آبخیزداری با هزینه‌ی یک میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان با کمک ۱۰۰درصدی خیران ساخته شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.