سه شنبه، ۲۸ مرداد ۹۳ - ۰۳:۰۸

سلامت نیوز: درصورت تداوم روند نزولی حجم آب موجود در سدهای تهران و عدم بارش های مناسب در هفته های آینده، پیش بینی…

سلامت نیوز: درصورت تداوم روند نزولی حجم آب موجود در سدهای تهران و عدم بارش های مناسب در هفته های آینده، پیش بینی می شود تامین آب در کلانشهر تهران از وضعیت زرد کنونی به وضعیت قرمز در پاییز آینده تبدیل شود.

وضعیت ذخیره آب پشت سدهای پنجگانه تهران نشان می دهد که در صورت تداوم روند فعلی، وضعیت آب در کلانشهر تهران از زرد به قرمز در پاییز خواهد رسید.

در حال حاضر، تنها 28 درصد مخازن سدهای تهران از آب پُر شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، با تداوم روند نزولی آب موجود در سدهای تهران، حجم آب سد لار به 6 درصد رسید. حجم آب ورودی به مخازن سدهای تهران از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه 92) تاکنون، 22 درصد در مقایسه با دوره مشابه سال آبی گذشته کاهش یافته است.

حجم کنونی آب موجود در مخازن سدهای تهران 18 درصد در مقایسه با دوره مشابه سال آبی گذشته کاهش یافته است. حجم فعلی آب موجود در مخازن سدهای تهران 526 میلیون مترمکعب گزارش شده که این میزان در مقایسه با زمان مشابه سال آبی گذشته، 18 درصد کاهش نشان می دهد.

همچنین حجم آب موجود در مخزن سدهای تهران در زمان مشابه سال آبی گذشته 642 میلیون مترمکعب ثبت شده بود. حجم آب ورودی به مخازن سدهای تامین کننده آب استان تهران از ابتدای سال آبی جاری تاکنون 950 میلیون مترمکعب گزارش شده است.

میزان آب ورودی به مخزن 5 سد زیرپوشش شرکت آب منطقه ای تهران در زمان مشابه سال آبی گذشته، یک میلیارد و 220 میلیون مترمکعب بوده است. در حال حاضر، تنها 28 درصد از حجم مخازن سدهای استان تهران از آب پُر شده است.

حجم آب موجود در مخزن سدهای امیرکبیر 128، لتیان 52، لار 54، طالقان 191 و ماملو 101 میلیون مترمکعب گزارش شده که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته به ترتیب 21، 4 ، 45، 9 و 15 درصد کاهش یافته است.

درصورت تداوم روند نزولی حجم آب موجود در سدهای تهران و عدم بارش های مناسب در هفته های آینده، پیش بینی می شود تامین آب در کلانشهر تهران از وضعیت زرد کنونی به وضعیت قرمز در پاییز آینده تبدیل شود.

شرکت های آب منطقه ای و آب و فاضلاب استان تهران، برای جلوگیری از تشدید بحران کم آبی، شهروندان را به صرفه جویی دست کم 20 درصدی و مصرف بهینه آب توصیه کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.