دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۳:۴۸

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: با اجرای طرح تحول سلامت سرانه‌های بخش بهداشت و درمان استان به نیزان قابل توجهی ارتقا…

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: با اجرای طرح تحول سلامت سرانه‌های بخش بهداشت و درمان استان به نیزان قابل توجهی ارتقا می‌یابد.

حمید درفشی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، اظهارکرد: دولت یازدهم برنامه‌های ویژه‌ای برای بهبود خدمات‌رسانی به مردم در همه حوزه‌ها به خصوص بخش بهداشت و درمان دارد.

وی افزود: اجرای طرح تحول نظام سلامت از مهم‌ترین طرح‌های این دولت در بخش بهداشت و درمان است.

درفشی خاطرنشان کرد: هم اکنون برخی از شهرستان‌های این استان با کمبود این سرانه‌ها مواجه هستند که لازم است تدابیر اساسی برای توسعه و ارتقاء این سرانه‌ها اندیشیده شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان این‌که این استان با کمبود تخت‌های بیمارستانی مواجه است، گفت: امکانات درمانی در این استان پاسخگوی نیاز شهروندان نیست لذا لازم است تا برای ارتقاء این سرانه‌ها علاوه بر حمایت‌های دولتی از بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران نیز استفاده شود.

وی با تاکید بر مشارکت بیشتر خیرین در افزایش امکانات بخش بهداشت و درمان استان، یادآورشد: هرچند تاکنون خیران کمک‌های بسیاری را به ما کرده‌اند اما با توجه به نرخ روزافزون جمعیت هنوز این سرانه‌ها در استان البرز با استانداردها فاصله دارد.

درفشی در بخشی دیگر از سخنان خود بر استفاده از تمام ظرفیت‌ها به منظور عملیاتی کردن طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت در این استان تأکید کرد و ادامه داد: سیستم بهداشتی استان باید بیش از گذشته فعال باشد و این امر تلاش شبانه‌روزی مسئولان را می‌طلبد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در پایان گفت: سرانه‌های درمانی و بهداشتی در طرح تحول نظام سلامت به طور قابل توجهی افزایش یافته است که فرصت مناسب را برای فعالیت بیشتر و خدمت‌رسانی شایسته مراکز بهداشتی به ویژه در بخش‌های روستایی و حاشیه‌های شهر را مهیا می‌کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.